عصر خودرو

افزایش بی‌سابقه دلار در سراسر جهان

عصر بازار- گزارش قوی‌تر از حد انتظار حقوق و دستمزد ایالات‌متحده مبنی بر اینکه فدرال رزرو ممکن است نیاز به ادامه افزایش شدید نرخ‌های بهره در کوتاه‌مدت داشته باشد منجر به افزایش دلار در سراسر جهان شد و بیشترین افزایش درصد روزانه خود را از اواسط ژوئن در برابر ین ثبت کرد.

افزایش بی‌سابقه دلار در سراسر جهان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، شاخص دلار آمریکا که ارزش دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزها را اندازه‌گیری می‌کند، پس از انتشار گزارش حقوق و دستمزد ایالات‌متحده که نشان می‌دهد حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه گذشته 528 هزار شغل افزایش یافته است، به شدت صعود و بزرگترین افزایش از فوریه تاکنون را ثبت کرد که بسیار فراتر از انتظارات اقتصاددانان بود.

  شاخص دلار که کمتر از بالاترین حد خود در اواسط جولای باقی مانده است، آخرین بار با 0.8 درصد افزایش به 106.57 رسید و قبل از انتشار گزارش اشتغال وزارت کار ایالات‌ متحده حدود 0.2 درصد افزایش یافت. این شاخص در هفته حدود 0.6 درصد افزایش داشته است.

  اکسل مرک، رئیس و مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در مرک اینوستمنت (Merk Investment) پالو آلتو، کالیفرنیا گفت: این گزارش بسیار قوی‌تر از آن چیزی است که انتظار می‌رفت و معنی آن این است که فدرال رزرو در این مرحله نمی‌تواند تغییر کند. فدرال رزرو باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد. افرادی که می‌گویند بیایید افزایش نرخ بهره را آهسته‌تر در نظر بگیریم، کنار گذاشته می‌شوند. دلار در برابر تقریبا همه ارزها قوی‌تر است.»

  دلار آخرین بار در برابر ین با 1.5 درصد افزایش به 134.99 ین رسید. طی هفته، دلار در برابر ین 1.3 درصد افزایش یافت.

  فدرال رزرو هفته گذشته نرخ بهره خود را سه چهارم درصد افزایش داد. بانک مرکزی ایالات‌متحده از ماه مارس این نرخ را 225 واحد افزایش داده است اما سرمایه‌گذاران اخیرا در حال ارزیابی بودند که آیا فدرال رزرو ممکن است در آینده در افزایش نرخ‌ها کمتر تهاجمی باشد یا خیر. شاخص دلار برای سال جاری بیش از 11 درصد افزایش یافته است زیرا چشم‌انداز نرخ‌های بالاتر وجود دارد.

  استرلینگ 0.8 درصد در برابر دلار کاهش یافت و به 1.2066 دلار رسید پس از آن که بانک مرکزی انگلیس (BoE) برای مبارزه با تورم فزاینده نرخ‌ها را به بیشترین میزان در 27 سال گذشته افزایش داد و هشدار داد که یک رکود طولانی‌مدت در سه ماهه چهارم سال جاری آغاز خواهد شد.

  یورو در برابر دلار آمریکا 0.7 درصد کاهش یافت و به 1.0178 دلار رسید.

  در ارزهای دیجیتال، بیت‌کوین آخرین بار با 1.2 درصد افزایش به 22886.45 دلار رسید.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۴۱
    • بازار امروز ۳۴۰
    • بازار امروز ۳۳۹
    • بازار امروز ۳۳۸
    • بازار امروز ۳۳۷
    • بازار امروز ۳۳۶
    • بازار امروز ۳۳۵
    • بازار امروز ۳۳۴
    • بازار امروز ۳۳۳
    آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
    آرشیو