عصر خودرو

پیشتازی تهرانی‌ها ادامه دارد!

عصر بازار- در تیرماه سال جاری بیش از ۲۳۰ هزار نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کردند که تهرانی‌ها با بیش از ۴۸ هزار ثبت‌نام، در صدر این لیست قرار گرفته‌اند.

پیشتازی تهرانی‌ها ادامه دارد!
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، در تیرماه سال جاری،  230 هزار و 940 ثبت نام از سوی سرمایه‌گذاران حاضر در بازار سرمایه در سامانه سجام صورت گرفته و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز با عبور از 188 هزار سهامدار در این ماه به 188 هزار و 934 مورد رسیده است.

  آمار 3 ماه ابتدایی سال جاری

  بر اساس این گزارش، در خرداد ماه امسال تعداد ثبت نام در سامانه سجام 760  هزار و 632 و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز 492 هزار و 228 مورد، در اردیبهشت ماه امسال تعداد ثبت نام در سامانه  سجام 351 هزار و 616 و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز 232 هزار و 185 مورد و در فرودین ماه امسال تعداد ثبت نام در سامانه سجام 158 هزار و 270 و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز 130 هزار و 704 مورد بوده است.

  پنج استان پیشتاز در ثبت نام در سجام

  همچنین تعداد نفرات ثبت نام شده در سامانه سجام در تیر 1401 به تفکیک هر استان حاکی از آن است که پنج استان تهران با 48 هزار و 180 مورد،  آذربایجان شرقی با 13 هزار و 335 مورد، خوزستان با 12 هزار و 407 مورد،  اصفهان با 12 هزار و 244 مورد و فارس با 12 هزار و 75 مورد در صدر بیشترین ثبت نام کنندگان در کل ایران قرار دارند.

  پنج استان با کم ترین ثبت نام در سجام

  از سویی دیگر بر اساس آمارهای منتشر شده، پنج استان سمنان با 924 مورد، چهارمحال و بختیاری با 945 مورد، خراسان شمالی با 1398  مورد،  بوشهر با 1534 مورد و بوشهر با 1534 مورد در انتهای لیست کمترین ثبت نام کنندگان سامانه سجام در بین سایر استان ها قرار دارند.

  سامانه سجام چیست؟

  سامانه سجام به نشانی WWW.SEJAM.IR یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.

  از طریق این سامانه اطلاعات هویتی،  شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۴۱
    • بازار امروز ۳۴۰
    • بازار امروز ۳۳۹
    • بازار امروز ۳۳۸
    • بازار امروز ۳۳۷
    • بازار امروز ۳۳۶
    • بازار امروز ۳۳۵
    • بازار امروز ۳۳۴
    • بازار امروز ۳۳۳
    آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
    آرشیو