عصر خودرو

بحران در ذخایر نفتی آمریکا

عصر بازار- گفته می‌شود طی ماه گذشته آمریکا با هدف پایین آوردن قیمت سوخت ۵ میلیون بشکه از ذخایر نفت راهبردی خود را به اروپا و آسیا صادر کرده است.

بحران در ذخایر نفتی آمریکا
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۵:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از کالاخبر، منابع آگاه می‌گویند طی ماه گذشته آمریکا 5 میلیون بشکه از ذخایر نفت استراتژیک خود را با هدف پایین آوردن قیمت سوخت به اروپا و آسیا صادر کرده است. البته این صادرات احتمالا تاثیر تلاش‌های جو بایدن، رئیس‌جمهور این کشور، برای پایین آوردن قیمت سوخت در بازار داخل این کشور را کم‌رنگ‌ می‌کند.

    بایدن روز شنبه دوباره از شرکت‌های عرضه کننده بنزین خواست تا قیمت‌ها را کاهش دهد. این مسئله با انتقاد جف بزوس، بنیانگذار شرکت آمازون و یکی از ثروتمندترین افراد آمریکا، مواجه شد.

    قرار است روزانه یک میلیون بشکه دیگر تا ماه اکتبر از ذخایر نفت استرتژیک آمریکا برداشت شود. همین حالا حجم این ذخایر به کمترین میزان در حدود 40 سال گذشته رسیده است.

    در آمریکا قیمت هر گالن بنزین که معادل 3.7 لیتر است، به بیش از 5 دلار افزایش یافته است. مقامات آمریکایی‌ می‌گویند: اگر از ذخایر نفت استراتژیک برداشت نمی‌کردند قیمت‌ها بیشتر از این میزان بود.

    در صورتی که این روند ادامه پیدا کند، پیش‌بینی می‌شود حجم ذخایر نفت استراتژیک آمریکا در ماه اکتبر به 350 میلیون بشکه کاهش یابد که کمترین میزان در حدود نیم قرن گذشته در آمریکا خواهد بود.