عصر خودرو

دلار افتان و طلا خیزان شد!

عصر بازار- قیمت طلا امروز چهارشنبه پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح نزدیک به ۷ ماه گذشته در جلسه قبل، مهلت موقت پیدا کرد زیرا دلار پس از جهش شدید به بالاترین حد در ۲۰ سال اخیر برای اندکی متوقف شد.

دلار افتان و طلا خیزان شد!
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت 8 و 40 دقیقه صبح به وقت شرقی با سه درصد افزایش به 1768 دلار و 50 سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با 0.17 درصد افزایش به 1769 دلار و 50 سنت رسید.

  مایکل مک کارتی، مدیر ارشد استراتژی Tiger Brokers استرالیا گفت: پس از یک سقوط قابل توجه، این یک بهبود بسیار اندک است و پس از کاهش حمایت از حدود 1790 تا 1800 دلار، طلا اکنون می‌تواند در میان‌مدت کاهش یابد.

  طلا در جلسه قبل 2.6 درصد کاهش یافت و به 1762 دلار و 81 سنت رسید که پایین‌ترین قیمت از اواسط دسامبر بود. مک کارتی گفت که اثر دوگانه تقویت دلار آمریکا به دلیل نرخ‌های بالاتر و خود نرخ‌های بالاتر که تاثیر مستقیمی بر شمش دارند، بر چشم‌انداز طلا تاثیر می‌گذارند.

  شاخص دلار در نزدیکی بالاترین سطح خود از سال 2002 تا کنون در نوسان بود زیرا نگرانی‌های مجدد از رکود باعث شد سرمایه‌گذاران به سمت ارز امن حرکت کنند. با این حال، کاهش اندک حدود 0.1 درصدی دلار در معاملات ساعتی آسیایی در روز چهارشنبه، شمش با قیمت دلار را برای خریدارانی که ارزهای دیگر دارند، اندکی ارزان‌تر کرد.

  وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت که طلا ممکن است حمایت 1756 دلار در هر اونس را آزمایش کند و شکستن آن می‌تواند به 1748 دلار سقوط کند. محاسبات رویترز نشان داد که بانک‌های مرکزی بزرگ در ژوئن بیش از هر ماه دیگری برای حداقل دو دهه، نرخ‌ها را افزایش دادند و با توجه به تورم در بالاترین سطح چند دهه اخیر، بعید است سیاست‌های سخت‌گیرانه در سال جاری متوقف شود.

  نرخ‌های بالاتر و بازده اوراق، هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد که هیچ بازدهی ندارد. در همین حال، فدرال رزرو ایالات‌متحده صورتجلسه‌ای از جلسه سیاست‌گذاری ماه ژوئن خود را در اواخر روز منتشر خواهد کرد که می‌تواند تصویر واضح‌تری از نقشه راه برای نرخ‌های بهره به سرمایه‌گذاران بدهد.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.1 درصد کاهش به 19.27 دلار رسید، پلاتین 0.7 درصد کاهش یافت و به 859.52 دلار رسید و پالادیوم با 0.2 درصد کاهش به 1929 دلار و 35 سنت رسید.

  برچسب ها