عصر خودرو

در آبان امسال محقق شد؛

افزایش ۲۹ درصدی تولید ایران خودرو

سهم ۵۳ درصدی در تولید سواری کشور

عصر بازار- آمار و اطلاعات تولید در گروه صنعتی ایران خودرو حکایت از افزایش ۲۹ درصدی تولید در آبان ماه نسبت به مهرماه امسال دارد.

افزایش ۲۹ درصدی تولید ایران خودرو
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایکوپرس، ایران خودرو موفق شد، در آبان ماه امسال 43 هزار و 369 دستگاه خودرو به تولید برساند که در هم سنجی با تولید مهرماه حکایت از رشد 29 درصدی دارد. تیراژ تولید مهرماه این خودروساز 33 هزار و 608 دستگاه خودرو بوده است.

  بزرگ ترین خودروساز کشور در آبان‌ماه امسال با تولید پنج هزار و 834 دستگاه خودرو بیشتر نسبت به مدت مشابه پارسال نیز رشد بیش از 15 درصدی را رقم زده است. در آبان سال گذشته ایران خودرو 37 هزار و 535 دستگاه خودرو تولید و روانه بازار کرده بود.

  این خودروساز کشور با سهم 53 درصدی در بازار خودروی سواری کشور در آبان‌ماه امسال، در صدد است تا با حمایت از سوی نهادهای حاکمیتی، روند افزایشی تولید را تا پایان سال ادامه داده و با افزایش عرضه،‌ شرایط ایجاد شده در بازار خودروی کشور و روند نزولی قیمت که در مسیر رضایت مشتریان واقعی است را حفظ کند.

  در روزهای اخیر با تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت، آزادسازی اسناد خودروهای در رهن و عرضه خودروهای مانده در پارکینگ مشتریان به بازار، شرایط را به نفع مشتریان واقعی تغییر داده و یقینا افزایش تیراژ تولید نیز در صورت حمایت های لازم از خودروسازان، سبب بهبود بیشتر در بازار خودرو خواهد شد.

  تسریع در برنامه های توسعه‌ای گروه صنعتی ایران خودرو نیز از نتایج پشتیبانی و حمایت از تولید ملی در کشور خواهد بود. این خودروساز پس از عرضه محصول جدید تارا، رونمایی از کراس اوور تمام ایرانی را در دستور کار قرار داده است و مسیر توسعه با حمایت‌های لازم بیش از گذشته هموار خواهد شد.

  برچسب ها