عصر خودرو

توقف ریزش قیمت طلا در آستانه تعطیلات شکرگزاری

عصر بازار- قیمت طلا پس از کاهش به مدت چهار روز معامله متوالی، در معاملات روز چهارشنبه در آستانه تعطیلات روز شکرگزاری با وجود رشد ارزش دلار، با اندکی افزایش بسته شد.

توقف ریزش قیمت طلا در آستانه تعطیلات شکرگزاری
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.4 درصد کاهش، به 1783 دلار و 18 سنت رسید. بهای معاملات این بازار ابتدا تا سطح 1777 دلار و 80 سنت عقب نشینی کرده بود که پایینترین قیمت در بیش از سه هفته گذشته بود.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 50 سنت معادل کمتر از 0.1 درصد افزایش، در 1784 دلار و 30 سنت بسته شد.

  طلا اوایل هفته جاری تحت تاثیر انتظارات برای شتاب گرفتن روند عادی سازی سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا پس از انتصاب مجدد جروم پاول به سمت رییس این بانک مرکزی که باعث تقویت ارزش دلار شد، به پایین مرز 1800 دلار سقوط کرد.

  دیوید مگر، مدیر معاملات فلزات شرکت "های ریج فیوچرز" اظهار کرد: بازار طلا از نگرانیها نسبت به اقدام بانک مرکزی آمریکا در شتاب بخشیدن به تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه یا افزایش زودتر از موعد نرخهای بهره تحت فشار قرار گرفته است.

  طبق جزییات نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا، مقامات متعدد بانک مرکزی آمریکا اظهار کرده اند با سرعت بخشیدن به حذف برنامه خرید اوراق قرضه در صورت بالا ماندن تورم و حرکت سریعتر به سمت افزایش نرخهای بهره موافق هستند. نرخهای بهره بالاتر، هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و به جذابیت سرمایه گذاری در آن لطمه می زند.

  ادوارد مایر، تحلیلگر کپیتال مارکتس گفت: به نظر می رسد با توجه به عقب نشینی اخیر قیمتهای انرژی، سرمایه گذاران طلا احتمال می دهد تورم ملایمتر شود.

  بر اساس گزارش رویترز، انتشار آماری که نشان داد شمار متقاضیان بیمه بیکاری در آمریکا به پایینترین حد از سال 1969 رسیده و گزارش جداگانه ای که رشد اقتصادی 2.1 درصد بر مبنای سالانه را نشان داد، به فشار کاهشی بر قیمت طلا افزود.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.5 درصد افزایش، به 974 دلار و سه سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.7 درصد کاهش، به 1854 دلار و 32 سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.9 درصد کاهش، به 23 دلار و 42 سنت رسید.

  برچسب ها