عصر خودرو

ریزش قیمت طلا تکرار شد

عصر بازار- قیمت طلا پس از ریزشی که شب گذشته داشت، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی اندکی بهبود یافت اما پایین مرز ۱۸۰۰ دلار ایستاد.

ریزش قیمت طلا تکرار شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا با 0.2 درصد افزایش، به 1792 دلار و 68 سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه 0.9 درصد کاهش پیدا کرده و به پایینترین قیمت در سه هفته اخیر نزول کرده بود.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.5 درصد افزایش، به 1792 دلار و 90 سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته 22 دلار و 50 سنت معادل 1.3 درصد کاهش یافته و در 1783 دلار و 80 سنت بسته شده بود.

  اونس طلا تحت تاثیر انتظارات برای شتاب گرفتن روند عادی سازی سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا پس از انتصاب مجدد جروم پاول به سمت رئیس این بانک مرکزی، 4.9 درصد نسبت به رکورد قیمت هفته گذشته ریزش کرده است.

  انتظارات مذکور شاخص دلار را تحکیم کرده و این شاخص روز چهارشنبه نزدیک به بالاترین حد خود در 16 ماه اخیر ایستاد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران نگه داشت.

  جفری هالی، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA گفت: بعید است اونس طلا بهبود معناداری در بالای مرز 1800 دلار پیدا کند مگر این که بازده اوراق خزانه 30 ساله آمریکا بخشی از رشد هفته جاری را از دست بدهد. وی پیش بینی کرد سقف قیمت کوتاه مدت اونس طلا 1810 دلار خواهد بود.

  بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران به آماری که نشان داد شرکتهای انگلیسی در کنار فشار هزینه بی سابقه، قویترین رشد سفارش را در ماه جاری داشته اند و احتمال افزایش نرخهای بهره انگلیس در دسامبر را تقویت کرد، واکنش نشان دادند. افزایش نرخهای بهره هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و به جذابیت سرمایه گذاری در آن لطمه می زند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.6 درصد کاهش، به 23 دلار و 51 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.7 درصد افزایش، 975 دلار و 40 سنت بود. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری 1.1 درصد افزایش یافت و 1888 دلار و 63 سنت معامله شد.

  برچسب ها