عصر خودرو

در نیمه نخست امسال رقم خورد؛

صادرات ۴۲۶ میلیون دلاری پسته

عصر بازار- مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: طبق آمارها در ۶ ماهه نخست سال جاری حدود ۶۳ هزار تن پسته به ارزش ۴۲۶ میلیون و ۱۲۷ هزار دلار صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هشت هزار تن رشد را نشان می‌دهد.

صادرات ۴۲۶ میلیون دلاری پسته
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از کالاخبر،  داراب حسنی درباره صادرات پسته ایران افزود: در 6 ماهه نخست سال 1399 حدود 55 هزارتن پسته با ارزش 392 هزار و 929 دلار به کشورهای هدف صادر شده است.

  مدیرکل دفتر امور میوه های سردسیری و خشک معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی برآورد میزان تولید پسته در سال جاری را 278 هزار و 426 تن در کشور اعلام و پیش بینی کرد که میزان صادرات این محصول در سال جاری نیز حدود 200 هزار تن باشد.

  حسنی اضافه کرد: براساس آخرین آمار فائو در سال 2019  ایران از نظر میزان تولید و سطح زیر کشت، رتبه اول تولید پسته جهان و از نظر صادرات پس از آمریکا در رتبه دوم قرار دارد.

  مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی افزود: میزان تولید پسته در سال 1399  حدود 358 هزار و 244 تن بود که از این میزان 203 هزار و 637 تن به ارزش یک میلیارد و 371 میلیون دلار صادر شده است.

  وی اظهار داشت: با وجود پایین بودن میزان تولید در سالجاری نسبت به سال گذشته انتظار می رود میزان صادرات این محصول همانند سال 99 از روند خوبی برخوردار باشد.

  برچسب ها