عصر خودرو

در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ محقق شد؛

رشد ۸ درصدی تولید محصولات پتروشیمی

عصر بازار- مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: مجتمع های پتروشیمی در ۶ ماه نخست سال جاری ۳۲.۸ میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی را تولید و پس از رفع نیاز داخل به بازارهای جهانی عرضه کردند.

رشد ۸ درصدی تولید محصولات پتروشیمی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از نیپنا، سید جلال میرهاشمی اظهار کرد: اولویت تولید، تامین نیازهای داخلی است و پس از آن صادرات انجام می شود و در این راستا تولید انواع محصولات پتروشیمی بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در 6 ماه نخست سال جاری رشد را تجربه کرد به طوری که تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 8 درصدی را به ثبت رساند.

  وی تصریح کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور، تامین مواد اولیه گرید های مورد نیازبخش بهداشت و درمان ازجمله گرید های مورد استفاده برای تولید ماسک از سوی مجتمع های پتروشیمی با ظرفیتی مطلوب تداوم دارد.

  مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر این که صنعت پتروشیمی ایران به عنوان یکی از صنایع مادر و از مهم‌ترین ارکان توسعه و موتور محرک بخش‌های گوناگون اقتصاد کشور است گفت: رویکرد شرکت ملی صنایع پتروشیمی تکمیل زنجیره تولید، تامین خوراک مورد نیاز صنایع داخلی و همچنین ارتقاء ارزش سبد محصولات تولیدی در این صنعت است.

  میرهاشمی با بیان این که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده  رشد و جهش تولید صنعت پتروشیمی ایران هدف گذاری شده است گفت: تمامی شرایط و زیر ساخت ها برای تحقق جهش تولید در صنعت پتروشیمی ایران فراهم شده است و افزون بر راه اندازی و بهره برداری طرح های جدید، با اقدام های انجام شده امسال نیز از ظرفیت های خالی تولید برخی از مجتمع های موجود حداکثربهره برداری خواهد شد.

  گفتنی است، در سال 1399 بیش از 61 میلیون تن محصولات پتروشیمی در کشور تولید شد که 34.2 به عنوان محصول نهایی به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شد که 24.4 میلیون تن آن صادر و 9.8 میلیون تن نیز در داخل کشور مورد استفاده قرار گرفت.

  بر پایه این گزارش، سال گذشته 40 نوع محصول شیمیایی،7 نوع آروماتیک، 21 نوع محصول هیدروکربوری و 5 نوع کود شیمیایی تولید شد و 18 نوع محصول پلیمری ودر قالب 333 گرید از سوی پتروشیمی ها به بازارهای داخل و خارج از کشورعرضه شده است.

  برچسب ها