عصر خودرو

پیش بینی عراق از قیمت نفت در سال آینده

عصر بازار- عراق انتظار دارد قیمت نفت در سه ماهه نخست سال میلادی آینده در حدود ۷۰ دلار در هر بشکه باشد و با افزایش تدریجی تولید اوپک پلاس و تداوم احیای تقاضا، بازار متوازن بماند.

پیش بینی عراق از قیمت نفت در سال آینده
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق در بغداد به خبرنگاران گفت: اقتصاد جهان در حال احیا است. با این حال هنوز زود است مشخص شود آیا اوپک و متحدانش در نشست چهارم اکتبر (12 مهر) برنامه خود برای افزایش ماهانه تولید به میزان 400 هزار بشکه در روز را برای نوامبر تصویب می کنند یا خیر.

    وزیران اوپک پلاس در این دیدار درباره وضعیت بازار به گفت و گو خواهند نشست.

    بهای معاملات نفت برنت هفته گذشته تحت تاثیر نشانه های محدود شدن عرضه، بیش از سه درصد صعود کرد و به 75 دلار و 34 سنت در هر بشکه رسید. اوپک پلاس از ماه مه سال 2020 در واکنش به فروپاشی تقاضا در اوج همه گیری ویروس کرونا تولیدش را به میزان کم سابقه ای کاهش داد و اکنون با بهبود تقاضا، در حال افزایش تدریجی تولید است.

    بر اساس گزارش بلومبرگ، وزیر نفت عراق گفت: عراق ماه جاری احتمالا بین 3.3 تا 3.4 میلیون بشکه در روز نفت صادر می کند که شامل صادرات از منطقه نیمه خودمختار کردستان است. دولت امیدوار است قیمتها پس از فروکش کردن همه گیری کرونا، بالای 65 دلار در هر بشکه بماند.

    برچسب ها