عصر خودرو

شرایط ارائه تسهیلات ۱۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومانی به تالارداران

عصر بازار- اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای، شرایط و وثایق تعیین شده برای تسهیلات ۱۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومانی تالارداران آسیب دیده از کرونا و نحوه ثبت نام آن را اعلام کرد.

شرایط ارائه تسهیلات ۱۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومانی به تالارداران
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از شبکه خبر، ستاد ملی مقابله با کرونا به پیشنهاد اتاق اصناف ایران و به موجب خسارت سنگین تالارداران طی 19 ماهه شیوع کرونا و تعطیلی‌های مکرر این صنف، تسهیلات ویژه‌ای به تالار‌ها و باغ-تالار‌ها اختصاص داد که بر اساس متراژ آن‌ها تعیین و تایید خواهد شد.

  بر اساس هماهنگی به عمل آمده توسط اتاق اصناف ایران، مهلت ارسال فهرست تالار‌های متقاضی دریافت تسهیلات از سوی اتاق اصناف شهرستان و ثبت آن در سایت ایرانیان اصناف تا پایان مهر 1400 تمدید شده است؛ لذا لازم است تالار‌داران هرچه سریعتر و پیش از این تاریخ درخواست خود را به اتحادیه مربوط برسانند.

  در ادامه ضروری است تالارداران با بازرسان اتحادیه همکاری لازم را داشته تا میزان تسهیلاتی که به ایشان بر اساس متراژ تعلق می‌گیرد، تعیین و ثبت شود.

  مبلغ تسهیلات استحقاقی دارندگان تالار‌های پذیرایی به شرح ذیل است:

  گروه یک: سقف مبلغ تسهیلات150 میلیون تومانی برای مساحت تا 200 متر مربع (فضای سالن) / مساحت برای تا 400 متر مربع (باغ تالار)

  گروه دو: سقف مبلغ 300 میلیون تومانی برای مساحت 200 تا 500 متر مربع (فضای سالن) / مساحت برای بازه 400 تا 1000 متر مربع (باغ تالار)

  گروه سه: سقف مبلغ 450 میلیون تومانی برای مساحت 500 متر مربع و بیشتر (فضای سالن) / مساحت بازه 1000 متر مربع و بیشتر (باغ تالار)

  در خصوص فضای سالن و یا باغ تالار صرفاً یکی از این دو ملاک محاسبه قرار می‌گیرد.

  لازم به یادآوری است به جهت شرایط خاص تالار داران، مراحل ثبت و ارسال تقاضا از طریق اتحادیه و متعاقبا اتاق اصناف شهرستان و نهایتا بارگذاری فایل اطلاعات متقاضیان (صرفا تالار‌ها و باغ تالارها) در سامانه ایرانیان اصناف مطابق بخشنامه ابلاغی به شماره 7/09/7095 مورخ 1400/05/20ا تاق اصناف ایران خواهد بود.

  تسهیلات این دستورالعمل طی عقد مرابحه عام به صورت یک مرحله‌ای با نرخ 12 درصد و اقساط 20 ماهه پرداخت می‌شود. مدت سه ماه نیز برای بازپرداخت قسط اول این تسهیلات پس از اخذ آن، تنفس محاسبه و اعمال خواهد شد که مجموعاً دوره اقساط27 ماه خواهد بود.

  وثایق این تسهیلات بدین شرح است:

  تا 160 میلیون ریال: سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک

  160 تا 480 میلیون ریال: سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک به همراه یک ضامن (واحد اقتصادی دیگر یا کارمند)

  480 تا 1600 میلیون ریال: سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک به همراه 2 ضامن (واحد اقتصادی دیگر یا کارمند)

  1600 تا 2000 میلیون ریال: سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک به همراه 3 ضامن (واحد اقتصادی دیگر یا کارمند)

  از 2000 میلیون ریال بالاتر: ارائه تضمین صادره از سوی صندوق‌های ضمانت و یا بنا به تشخیص بانک ارائه وثایق متعارف

  سقف مبلغ سفته برای تمامی این میزان تسهیلات 1.5برابر اصل و سود تسهیلات (سفته الکترونیکی یا فیزیکی) است.

  برای دریافت دستورالعمل کامل این مصوبه اینجا کلیک کنید.

  برچسب ها