عصر خودرو

از شنبه انجام می‌شود؛

آغاز پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری ثروت داریوش

عصر بازار- پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری ثروت داریوش از روز شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ به مدت ۴ روز کاری آغاز می‌شود.

آغاز پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری ثروت داریوش
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از سنا، صندوق سرمایه‌گذاری ثروت داریوش در نظر دارد واحدهای سرمایه‌گذاری خود را براساس مجوز شماره 89345/122 مورخ 17 شهریور ماه 1400 سازمان بورس و اوراق بهادار، از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران به مدت 4 روز کاری پذیره‌نویسی کند.

  حوزه فعالیت این صندوق، سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار از جمله سهام و حق تقدم سهام پذیرفته شده در بورس تهران و فرابورس ایران، گواهی سپرده کالایی، اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده‌ها و گواهی‌های سپرده بانکی است. موضوع فعالیت فرعی آن مشارکت در تعهد پذیره‌نویسی یا تعهد خرید اوراق بهادار با درآمد ثابت است. خصوصیات دارایی‌های موضوع سرمایه‌گذاری و حد نصاب سرمایه‌گذاری در هر یک از آنها در امیدنامه ذکر شده است.

  براساس این اطلاعیه، دوره فعالیت صندوق از تاریخ قید شده در مجوز فعالیت که توسط سازمان به نام صندوق صادر می‌شود به مدت نامحدود است.

  تعداد کل واحدهای سرمایه‌گذاری، یک میلیون و 500 هزار واحد اعلام شده است که نیمی از آن ممتاز و نیمی دیگر سهام عادی هستند.

  حداقل سرمایه صندوق سرمایه‌گذاری ثروت داریوش، 100 میلیارد ریال و حداکثر سرمایه، یک هزار میلیارد ریال اعلام شده است.

  ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری 10 هزار ریال، تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز یک میلیون واحد، حداقل تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری عادی قابل پذیره‌نویسی 6 میلیون واحد و حدکثر آن 99 میلیون واحد و تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری قابل انتشار 100 میلیون واحد است.

  برچسب ها