عصر خودرو

یک مسئول وزارت کشاورزی:

ثبت سفارش تامین نهاده‌های دامی برای ۶ ماه

عصر بازار- روز گذشته یکی از اعضای کمیسیون کشاورزی خبر داد که فقط برای ۲۵ روز تا ۱ ماه کالاهای اساسی از جمله نهاده‌های دامی داریم. این در حالی است که به گفته سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی تا ۳ ماه آینده انبارها پر از نهاده دامی است و برای ۶ ماه آینده ثبت سفارش انجام شده است.

ثبت سفارش تامین نهاده‌های دامی برای ۶ ماه
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبیر «عصر بازار» به نقل از ایلنا؛ جلال محمودزاده، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی،  اعلام کرده است؛ متأسفانه ذخیره استراتژیک کالاهای مختلف اساسی در کشور فقط برای حدود 25 روز تا یک ماه کافی است. وی تاکید کرد:  یکی از کالاهای اساسی نهاده‌های دامی هستند که تأثیر مستقیم در تأمین شیر، گوشت قرمز و مرغ و تخم‌مرغ دارد و می‌تواند به‌راحتی وضعیت تولید این محصولات را به بحران بکشد.

  این سخنان در حالی است که حسن عباسی معرفان، سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در گفت وگو با ایلنا شرایط ذخایر نهاده‌های دامی را مناسب ارزیابی کرد.

  وی گفت: به نظر اطلاعات نادرستی به مجلس و نمایندگان داده شده است و آن‌ها از آخرین آمار کالاهای اساسی در گمرک و انبارها خبر ندارند.

  عباسی معروفان با تاکید بر اینکه در حال حاضر ذخایر نهاده‌های دامی در بهترین شرایط خود هستند، اظهار کرد: بیش از  4 میلیون و 300 هزار تن نهاده دامی در بنادر کشور است که بیش از نیاز ما برای سه ماه آینده ست.

  وی میزان نیاز ماهانه نهاده‌های دامی وارداتی کشور را یک میلیون و 700 هزار تن عنوان کرد.

  به گفته عباسی معروفان؛ هر روز 90 درصد نیاز به نهاده دامی از انبارهای گمرک ترخیص و برای عرضه روانه بازار مصرف می‌شود.

  وی تصریح کرد: با یک حساب ساده می‌توان دریافت که در همین لحظه برای 3 ماه ذخایر نهاده دامی داریم.

  سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از ثبت سفارش بیش از 10 میلیون و 370 هزار تن نهاده دامی خبر داد.

  عباسی معروفان اظهار کرد: این میزان ثبت سفارش پاسخگوی نیاز کشور برای 6 ماه دیگر است.

  وی افزود: به عبارت دیگر علاوه بر اینکه برای 3 ماه آینده ذخایر نهاده‌های دامی داریم، برای تامین این کالاهای اساس در 6 ماه آینده ثبت سفارش نیز انجام شده است.

  برچسب ها