عصر خودرو

ائتلاف اوپک پلاس کاهش تولید خود را ۱ ماه دیگر تمدید کرد

عصر بازار- ائتلاف اوپک پلاس به خاطر نگرانی از آسیب پذیری رشد تقاضا توافق کرد همین روند کاهش تولید را در ماه آوریل ادامه دهد.

ائتلاف اوپک پلاس کاهش تولید خود را ۱ ماه دیگر تمدید کرد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از تسنیم، اوپک و متحدانش توافق کردند قرارداد کاهش تولید را در ماه آوریل ادامه دهند و تنها معافیت‌های مختصری برای روسیه و قزاقستان در نظر گرفتند. این گروه عقیده دارد روند  بهبود تقاضا از  بحران کرونا  علیرغم افزایش اخیر قیمت نفت هنوز هم آسیب پذیر است.

  جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

  عربستان اعلام کرد یک میلیون بشکه در روز کاهش تولید داوطلبانه خود را ادامه می‌دهد و در ماه های آینده در مورد توقف آن تصمیم‌گیری خواهد کرد.

  این خبر قیمت نفت را به بالاترین رقم طی یک سال گذشته رساند. قیمت نفت خام برنت 5 درصد افزایش یافت و به بیش از 67 دلار در هر بشکه رسید چون  بازار انتظار افزایش تولید بیشتری را از ائتلاف اوپک پلاس داشت.

  ائتلاف اوپک پلاس در سال گذشته میلادی در پاسخ به سقوط تقاضا به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا 9.7 میلیون بشکه در روز از تولید نفت را کم کرد. در حال حاضر این کاهش تولید به 7 میلیون بشکه در روز معادل 7 درصد از تقاضای جهانی رسیده است. کاهش تولید داوطلبانه عربستان کل رقم این کاهش تولید را به 8 میلیون بشکه در روز می‌رساند.

  طبق قراردادی که در روز پنجشنبه بسته شد، روسیه اجازه دارد 130 هزار بشکه در روز در ماه آوریل به تولید خود اضافه کند و قزاقستان می‌تواند 20 هزار بشکه در روز دیگر برای تامین تقاضای داخلی تولید داشته باشد.

  برچسب ها