عصر خودرو

حامد سلطانی نژاد:

هیچ کالایی در بورس کالا مشمول قیمت‌گذاری دستوری نیست

عصر بازار- مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: با اتفاقاتی که اخیرا رخ داد همگان به این جمع بندی رسیدند که قیمت‌گذاری دستوری در بورس امکان پذیر نیست و در حال حاضر در بورس کالا، هیچ کالایی مشمول قیمت‌گذاری دستوری نیست.

هیچ کالایی در بورس کالا مشمول قیمت‌گذاری دستوری نیست
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایلنا، حامد سلطانی‌نژاد درباره ورود معاملات خودرو به بورس کالا اظهار داشت: ورود خودرو به بازار سرمایه طرح مجلس بوده و نمایندگان در حال پیگیری این موضوع هستند.

  وی درباره زمان اجرایی شدن این طرح مجلس گفت: در مجلس، کمیسیون صنایع نقطه نظراتی درباره اصلاح طرح اولیه داشت و به همین دلیل در حال بررسی است و اجرایی شدن آن به زمان تصویب این طرح در مجلس بستگی دارد.   

  مدیرعامل بورس کالای ایران همچنین با اشاره به انتقادات کارشناسان و مسئولان از جمله وزیر اقتصاد به دستوری بودن قیمت‌ها در بورس گفت: با اتفاقاتی که اخیرا رخ داد همگان به این جمع بندی رسیدند که قیمت گذاری دستوری در بورس امکان پذیر نیست.

  سلطانی نژاد ادامه داد: در حال حاضر در بورس کالا، هیچ کالایی مشمول قیمت‌گذاری دستوری نیست. 

  معامله تیکت های حمل و نقل

  وی همچنین با اشاره به عرضه ظرفیت‌های صنعت حمل و نقل ریلی در بورس کالا گفت: با امضای تفاهمنامه با راه آهن جمهوری اسلامی ایران، این امکان برای صاحبان کالا فراهم خواهد شد که تیکت‌های حمل و نقل یا حواله‌های حمل و نقلی در بخش ریلی را با بهترین قیمت در بورس خریداری کنند و حمل و نقل محصول و بار خود را با قیمت رقابتی انجام دهند.

  مدیرعامل بورس کالا ادامه داد: در این بستر معاملات هم به شکل مناقصه و هم شکل مزایده امکان پذیر است.

  برچسب ها