عصر خودرو

در بازده ماه سال ۹۹ به ثبت رسید؛

رشد ۹۳ درصدی فروش شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در بورس

عصر بازار- ارزش فروش ۷۴ شرکت معدن و صنایع معدنی بورس طی یازده ماه امسال از ۲۷۶ هزار میلیارد تومان عبور کرد. این رقم ۹۳ درصد بیش از مدت مشابه سال قبل بوده است.

رشد ۹۳ درصدی فروش شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در بورس
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از سنا، مجموع ارزش فروش شرکت های حاضر در بورس تهران به 276 هزار و 668 میلیارد تومان رسید که در برابر فروش مدت مشابه سال قبل رشد 93درصدی داشته است.

  در میان این شرکت ها، فولاد مبارکه با فروش 66.2 هزار میلیارد تومان رتبه نخست را در اختیار گرفت و پس از آن ملی مس با فروش 34.6 هزار میلیارد تومان در رتبه دوم ایستاد. شرکت فولاد خوزستان با 26.8 هزار میلیارد تومان در جایگاه سوم قرار گرفت و شرکت های گل گهر با 25.4هزار میلیارد تومان و چادرملو با 22.3هزار میلیارد تومان رتبه چهارم و پنجم پرفروش ترین های معدن و صنایع معدنی را در اختیار گرفتند.

  فروش 36هزار میلیارد تومانی بهمن ماه

  در همین حال این تعداد شرکت در ماه گذشته (بهمن ماه) به فروش 36.5 هزار میلیارد تومانی دست یافتند که این رقم رشد 7درصدی ماهانه و 156درصدی نسبت به بهمن سال 98 یافته است.

  74 شرکت معدن و صنایع معدنی حاضر در بورس، 32درصد از فروش کل شرکت های بورسی را تشکیل می دهد. در همین حال ارزش سهام شرکت های این گروه، حدود 23 درصد ارزش بازار است.

  برچسب ها