عصر خودرو

۸۰ درصد ارز صادرکنندگان تهران به کشور برگشت

عصر بازار- رئیس سازمان صمت استان تهران از صادرات سالانه هشت میلیارد یورو در این استان خبر داد و گفت که تاکنون ٨۰ درصد ارز صادرکنندگان تهران به کشور بازگشت.

۸۰ درصد ارز صادرکنندگان تهران به کشور برگشت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، یداله صادقی با اشاره به فعالیت حدود ١٧ هزار واحد صنعتی در استان تهران در زمینه تولید و خدمات فنی و مهندسی، اظهار کرد: بالغ بر ١6 هزار کارت بازرگانی در استان تهران و ٢٩٩١ صادرکننده در این استان فعال هستند و ارزش صادرات استان تهران از ابتدای سال 1397 تا ٣١ مرداد 1399 بیست و یک میلیارد یورو بوده است. اما پیش بینی می‌شود در سال جاری صادرات استان تهران به هشت میلیارد یورو برسد.

    وی با بیان اینکه ١٩ میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات استان تهران به کشور برگشته، گفت:  بازگشت ارز صادراتی صادرکنندگان استان تهران ٨۰ درصد بوده است. همچنین در سال جاری 5۰ هزار پرونده ثبت سفارش در استان تهران بررسی شده است.

    به گفته این مقام مسئول یکی از شاخص های روند رشد سرمایه گذاری جواز تاسیس است که بر اساس آمارها اقدام برای اخذ زمین شروع فعالیت سرعت گرفته و در عین حال، اقدامات خوبی در جهت خلع ید از کسانی که شروع فعالیت نکنند انجام خواهد شد.

    رئیس سازمان صمت استان تهران همچنین گفت که در حال حاضر واحدهای صنعتی برای گرفتن کارگر ساده دچار مشکل هستند و تعداد عرضه کار بیشتر از نیروی کار است.

    برچسب ها