عصر خودرو

شاخص بورس در مدار صعود

عصر بازار- شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) یک هزار و ۳۴۵ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۲۳۵ هزار واحد رسید.

شاخص بورس در مدار صعود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا، در معاملات امروز بیش از 10 میلیارد و 560 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 104 هزار و 505 میلیارد ریال داد و ستد شد.

  همچنین شاخص کل (هم وزن) با پنج هزار و 63 واحد کاهش به 432 هزار و 509 واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و 311 واحد افت به 282 هزار و 871 واحد رسیدند.

  شاخص بازار اول چهار هزار و 114 واحد افزایش و شاخص بازار دوم هشت هزار و 235 واحد کاهش داشت.

  علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و 428 واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با 893 واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با 706 واحد، گروه مپنا (رمپنا) با 704 واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با 688 واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با 648 واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با 584 واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با 546 واحد، بانک پارسیان (وپارس) با 432 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

  برپایه این گزارش امروز نماد پتروشیمی نوری (نوری) با 509 واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با 339 واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با 307 واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با 264 واحد، گروه بهمن (خبهمن) با 248 واحد، سرمایه گذاری ملی ایران (ونیکی) با 246 واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با 233 واحد و باما (کاما) با 216 واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

  شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، گروه دارویی برکت (برکت) و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

  گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و 263 هزار برگه سهم به ارزش 12 هزار و 463 میلیارد ریال داد و ستد شد.

  آخرین وضعیت شاخص فرابورس

  شاخص فرابورس نیز بیش از 95 واحد کاهش داشت و بر روی کانال 18 هزار و 202 واحد ثابت ماند.

  همچنین در این بازار دو میلیارد و 435 هزار برگه سهم به ارزش 110 هزار و 65 میلیارد ریال داد و ستد شد.

  امروز نمادهای پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، صنعتی مینو (غصینو)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، ویتانا (غویتا)، نفت ایرانول (شرانل)، پتروشیمی غدیر (شغدیر)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، پالایش نفت لاوان (شاوان) و گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

  همچنین گروه پلیمر آریا ساسول (آریا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، بیمه کوثر (کوثر)، موسسه مالی و اعتباری ملل (وملل)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، فرابورس ایران (فرابورس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، توکاریل (توریل) و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

  برچسب ها