عصر خودرو

ادامه روند صعودی شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۲۰۰

عصر بازار- شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۵۷۲ واحدی معادل ۱.۰۳ درصد به یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۶۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۴۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۹۷ واحد رسید.

ادامه روند صعودی شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۲۰۰
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات دومین روز هفته (یکشنبه پنجم بهمن ماه 99)، شاهد روند صعودی اکثر شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش 3281 واحدی معادل 1.03 درصد به رقم 322 هزار و 199 واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت 2816 واحدی معادل 0.64 درصد، عدد 437 هزار و 570 واحد را به نمایش گذاشت.

  شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش 1842 واحدی به رقم 286 هزار و 181 واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، 12041 واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و 769 هزار واحد رسید. همچنین  شاخص بازار اول با 12957 واحد افزایش به رقم 889 هزار و 563 واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با 12309 واحد افزایش همراه بود و عدد 2 میلیون و 545 هزار واحد را به نمایش گذاشت.

  بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل، شپنا و وغدیر با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی پارسان، پارس، وامید و همراه، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

  با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس 17 میلیارد و 198 میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و 705 هزار نوبت معامله و به ارزش 156 هزار و 366 میلیارد ریال داد و ستد کردند.

  در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد فارس(صنایع پتروشیمی خلیج فارس) با 5.22 درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای وسکاب، قنیشا، ثاباد، شبریز و لخزر بود. همچنین نماد معاملاتی قشکر(شکرشاهرود) با 5.5 درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای خموتور، وبهمن، کترام، غپینو، شپارس و شنفت بود.

  پُرتراکنش‌های بازار امروز

  روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، خودرو، خساپا، شپنا، فملی،  وتجارت و فولاد به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

  بیشترین عرضه و تقاضا

  بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی سنیر، پارند، شپنا،  شبریز، کمند و پالایش با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای کدما، وتوصا، بکاب، خموتور، غدام، حتوکا و ثفارس بیشترین حجم عرضه را داشتند.

  نوسان نماگر صنایع

  در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایعی همچون فراورده نفتی، فنی مهندسی و سایر معادن با افزایش همراه شدند و شاخص صنایع ماشین آلات، انتشار و چاپ، اطلاعات و ارتباطات و محصولات چوبی با روند نزولی مواجه شدند.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۲۶۳
    • بازار امروز ۲۶۲
    • بازار امروز ۲۶۱
    • بازار امروز ۲۶۰
    • بازار امروز ۲۵۹
    • بازار امروز ۲۵۸
    • بازار امروز ۲۵۷
    • بازار امروز ۲۵۶
    • بازار امروز ۲۵۵
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو