عصر خودرو

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار بررسی کرد:

مقایسه تامین مالی در بازارسرمایه سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸

عصر بازار- علی بیگ‌زاده میلانی در گفت و گویی به بررسی تامین مالی‌های انجام شده از محل اوراق، افزایش سرمایه و عرضه‌های اولیه در بازارسرمایه پرداخت و این میزان را نسبت به آمار منتشره در این خصوص در سال ۹۸ مقایسه کرد.

مقایسه تامین مالی در بازارسرمایه سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از سنا، بیگ زاده میلانی گفت: در 10 ماهه امسال، 303 هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه هم برای دولت و هم برای بخش خصوصی از طریق بازارسرمایه تامین مالی انجام شده است؛ این درحالیست که این رقم در کل سال 98،مبلغ 215 هزار میلیارد تومان بوده است.

  وی اضافه کرد: موضوع بحث افزایش سرمایه و عرضه های اولیه، در 10 ماه نخست سال جاری، 138 هزار میلیارد تومان بوده است، در حالیکه این مبلغ در کل سال گذشته 115 هزار میلیارد تومان رقم خورده بود.

  مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار کرد: امسال نسبت به سال 98، تغییر قابل توجهی در ترکیب افزایش سرمایه ها ایجاد شده است. به طوریکه در سال گذشته، 26 درصد از مجموع افزایش سرمایه ها از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها بوده است، در حالیکه این رقم در 10 ماه ابتدای سال جاری به رقم 48 هزار و 800 میلیارد تومان رسیده است که نشان از افزایش سرمایه 45 درصدی در این خصوص دارد.

  بیگ زاده در ادامه افزود: در نظر داشته باشید، مجموع افزایش سرمایه‌هایی که در 10 ماهه سال جاری داشتیم، حدود 109 هزار میلیارد تومان بوده است. این رقم معادل کل افزایش سرمایه‌های رقم خورده در کل سال 98 بوده است.

  وی در خصوص انتشار اوراق بخش خصوصی نیز عنوان کرد: کل مجوزهای انتشاری که سازمان برای بخش خصوصی ارائه داد، 7 هزار و 100 میلیارد تومان بوده است؛ در حالیکه در 10 ماه ابتدای امسال، این رقم به حدود 24 هزار میلیارد تومان رسیده است؛ بنابراین رشد چندبرابری را در بخش انتشار اوراق شاهد بودیم.

  مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: در خصوص عرضه‌های اولیه هم در سال جاری با رشد مواجه بودیم. به این معنی که در 10 ماه سال 99، 28 هزار میلیارد تومان عرضه اولیه اتفاق افتاده است، این درحالیست که در سال گذشته، کل عرضه‌های اولیه بالغ بر 5 هزار و 300 میلیارد تومان بوده است؛ یعنی افزایش بیش از 5 برابری در عرضه های اولیه بورس و فرابورس در این دوره و نسبت به سال 98 رقم خورده است.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۲۶۳
    • بازار امروز ۲۶۲
    • بازار امروز ۲۶۱
    • بازار امروز ۲۶۰
    • بازار امروز ۲۵۹
    • بازار امروز ۲۵۸
    • بازار امروز ۲۵۷
    • بازار امروز ۲۵۶
    • بازار امروز ۲۵۵
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو