عصر خودرو

سرپرست شرکت طلای زرشوران:

هر گواهی سپرده شمش طلا معادل ۱۰۰ سوت است

یک ابزار طلایی دیگر در راه بورس کالا

عصر بازار- سرپرست شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران می گوید که با توجه به صدور اوراق ۱۰۰ سوتی در بازار گواهی سپرده شمش طلا، پیش‌بینی می‌شود این بازار با استقبال سرمایه گذاران روبه رو شود. به گفته او، با توجه به اینکه در حال حاضر امکان خرید شمش‌های یک کیلو گرم جهت حفظ ارزش آتی ذخیره و پس‌انداز مردم وجود ندارد، در این زمینه با راه‌اندازی اوراق، امکان خرید طلا برای عام مردم به میزان سپرده و نقدینگی عامه جامعه فراهم می‌شود.

هر گواهی سپرده شمش طلا معادل ۱۰۰ سوت است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، محسن نادری سرپرست شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران با بیان این مطلب گفت: کاهش هزینه‌های نگهداری و جابجایی، امنیت حفظ سرمایه برای دارنده اوراق، کاهش فاصله زمانی بین تولید و متقاضی، حذف واسطه‌ها، شفاف‌سازی و کمک به ثبات قیمت‌ها از نتایج راه اندازی معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالا خواهد بود.

  وی افزود: استانداردسازی شمش‌های طلا بر اساس ISO17025 لحاظ می‌شود و با معامله گواهی سپرده شمش طلا در بورس، هزینه ساخت در خرید (کارمزد یا اجرت و…) حذف می‌شود.

  سرپرست شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران معتقد است با راه اندازی معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالا، تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش به‌ منظور خرید مواد اولیه، پرداخت حقوق و مزایای کارگران و همچنین افزایش تولید تسهیل خواهد شد.

  نادری عنوان کرد: همچنین از این طریق قابلیت نقد شوندگی بالا، قابلیت خرید به میزان سرمایه خریدار، نبود محدودیت زمانی برای خرید طلا همراه با ریسک خرید و فروش پایین، حاصل می شود.

  سرپرست شرکت طلای زرشوران گفت: با توجه به اینکه شرکت طلای زرشوران 100 درصد دولتی است و متعلق به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است، بنابراین ورود به بازار سرمایه باید از طریق مکانیزم های قانونی انجام پذیرد.

  وی افزود: با توجه به گسترش بازار سرمایه در میان مردم و استقبال از این بازار و با توجه به صدور اوراق 100 سوتی پیش‌بینی می‌شود، تقاضای کافی و 100 درصدی برای فروش گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالا وجود داشته باشد.

  سرپرست شرکت طلای زرشوران گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر امکان خرید شمش‌های یک کیلو گرم جهت حفظ ارزش آتی ذخیره و پس‌انداز مردم وجود ندارد، در این زمینه با راه‌اندازی اوراق، امکان خرید طلا برای عام مردم به میزان سپرده و نقدینگی عامه جامعه فراهم می‌شود.

  گفتنی است معدن طلای زرشوران در 35 کیلومتری شمال شهر تکاب و در فاصله 7 کیلومتری روستای زرشوران واقع شده است.

  به گزارش «کالاخبر»، سوت کوچک‌ترین واحد اندازه‌گیری وزن برای طلا به حساب می‌آید و هر گرم طلا معادل 1000 سوت است؛ به این ترتیب اگر حدودا هر گرم طلا را 900 هزار تومان در نظر بگیریم، هر گواهی سپرده شمش طلا (100 سوت) معادل 90 هزار تومان می شود.

  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۲۶۳
    • بازار امروز ۲۶۲
    • بازار امروز ۲۶۱
    • بازار امروز ۲۶۰
    • بازار امروز ۲۵۹
    • بازار امروز ۲۵۸
    • بازار امروز ۲۵۷
    • بازار امروز ۲۵۶
    • بازار امروز ۲۵۵
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو