عصر خودرو

جزئیات سرمایه گذاری و اشتغالزایی در ٦۰ طرح اجرایی در مناطق آزاد و ویژه

عصر بازار- ۶۰ پروژه سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با حضور رییس جمهور به بهره برداری رسید.

جزئیات سرمایه گذاری و اشتغالزایی در ٦۰ طرح اجرایی در مناطق آزاد و ویژه
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از ایسنا، امروز همزمان با ٢٥ دی ماه با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور در مناطق آزاد قشم و انزلی و مناطق ویژه اقتصادی انرژی پارس، سهلان، کاوه و سلفچگان با سرمایه گذاری بیش از ٣١۰۰ میلیارد تومان و 200 میلیون یورو  افتتاح شد.

  برآوردها نشان می دهد که با اجرای این طرح ها برای حدود 3223نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

  ایجاد ٢٢٤۰ شغل در منطقه آزاد قشم

  جزئیات طرح های اجرایی در منطقه آزاد قشم نشان می دهد که  بهره برداری از پالایشگاه نفت خام فوق سنگین و 27 طرح اقتصادی و زیربنایی دیگر با سرمایه گذاری 160 میلیارد تومانی از منابع داخلی سازمان منطقه و سرمایه گذاری بیش از 1600 میلیارد تومان به همراه 240 میلیون دلار بخش خصوصی در دستور کار قرار دارد.

  طرح های منطقه آزاد قشم به ایجاد حدود 2240 نفر اشتغال منتهی می شود.

  سرمایه گذاری ٨١٨ میلیارد تومانی در منطقه آزاد انزلی

  اما در منطقه آزاد انزلی از طریق بهره برداری از چهار پروژه ساخت اسکله شماره 13 مجتمع بندری کاسپین به همراه زیرساختهای پسکرانه و 14 طرح صنعتی و تجاری، با سرمایه گذاری 818 میلیارد تومانی، برای حدود 470 نفر اشتغالزایی خواهد شد.

  سرمایه گذاری ٥ میلیون یورویی بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

  در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با  سرمایه گذاری پنج میلیون یورو و 30 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی داخلی پروژه پترو دوار کیش و دو طرح صنعتی و خدماتی با اشتغالزایی 133 افتتاح شده است.

  وضعیت طرح ها در منطقه ویژه اقتصادی کاوه

  در منطقه ویژه اقتصادی کاوه نیز
  سه طرح زیرساخت لجستیکی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی کاوه با سرمایه گذاری 380 میلیارد تومانی افتتاح شد که برای 200 نفر اشتغالزایی می شود.

  ایجاد ١٣۰ شغل در منطقه ویژه اقتصادی سهلان

  در ادامه بهره برداری از پروژه های سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، چهار طرح صنعتی و تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی سهلان با سرمایه گذاری 62 میلیارد تومان و 5.5 میلیون یورو در دستور کار قرار گرفت.

  با این پروژه در مجموع برای بیش از 130 نفر شغل در منطقه ایجاد خواهد شد.

  از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان چه خبر؟

  همچنین در منطقه ویژه سلفچگان نبا سرمایه گذاری 22 میلیارد تومانی و 2.5 میلیون یورویی بخش خصوصی، 3 پروژه تولیدی و صنعتی آماده بهره برداری می باشد که برای بیش از 50 نفر اشتغالزایی به همراه دارد.

  گفتنی است که پیش از این و در شهریورماه، مجموعه ای از پروژها در مناطق آزاد و  ویژه افتتاح شده بود که 58 طرح بزرگ سرمایه گذاری با ارزش سرمایه گذاری4800 میلیارد تومان و 438 میلیون یورو با اشتغالزایی 4400 نفر به بهره برداری رسیده بود.

  برچسب ها