عصر خودرو

رشد کم سابقه تعداد دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا

عصر بازار- شرکتهای انرژی آمریکایی هفته جاری برای ششمین هفته متوالی به شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز افزودند و با تثبیت قیمت نفت در بالای ۴۵ دلار در هر بشکه، شمار دکل‌های حفاری در سه ماهه چهارم بیشترین افزایش را از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ تاکنون داشت.

رشد کم سابقه تعداد دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از ایسنا، شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز اعلام کرد: شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز که معیاری برای ارزیابی روند تولید آینده است، در هفته منتهی به 30 دسامبر سه حلقه افزایش یافت و به 351 حلقه رسید. شمار دکلها در دسامبر 31 حلقه افزایش داشت که پنجمین افزایش ماهانه متوالی بود.

  دکل‌های حفاری نفت و گاز در سه ماهه چهارم 90 حلقه افزایش داشت که بیشترین رشد سه ماهه از سه ماهه دوم سال 2017 بود که طی آن شمار دکلها 116 حلقه افزایش پیدا کرده بود.

  با این حال از ابتدای سال 2020 تاکنون شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز 454 حلقه کاهش یافت که با کاهش 278 حلقه در سال 2019 و رشد 154 حلقه در سال 2018 مقایسه می شود.

  شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز فعال از اوت که به رکورد پایین 244 حلقه رسید، مرتبا رشد کرده است. شرکت بیکرهیوز به دلیل تعطیلات سال نو در روز جمعه، گزارش دکل‌های حفاری آمریکای شمالی را دو روز زودتر از موعد منتشر کرد. دکل‌های حفاری نفت آمریکا هفته جاری به 267 حلقه رشد کرد که بالاترین شمار از ماه مه بود در حالی که شمار دکل‌های حفاری گاز بدون تغییر بود و در 83 حلقه ایستاد که بالاترین میزان از اواخر آوریل بود.

  قیمت نفت آمریکا هفته جاری 48 دلار در هر بشکه بود و از ابتدای سال 2020 تاکنون به طور میانگین 39 دلار بوده است. با وجود این که قیمت نفت از ابتدای سال 2020 تاکنون حدود 20 درصد کاهش داشته اما تحت تاثیر امیدواری به رشد اقتصادها و بهبود تقاضا برای انرژی با تسهیل تدابیر قرنطینه از سوی دولتها، در هشت ماه گذشته حدود 160 درصد کرده است. تحلیلگران می گویند قیمتهای بالاتر نفت شرکتهای انرژی متعدد را به حفاری بیشتر تشویق کرده است.

  اکثر شرکتهای انرژی اعلام کرده اند که قصد دارند میزان هزینه را در سال 2021 کاهش دهند زیرا روی بهبود درآمد به جای افزایش تولید متمرکز خواهند ماند.

  بر اساس گزارش رویترز، شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز فعال آمریکا از ابتدای سال تاکنون به 433 حلقه رسیده و اکثر دکلها هر دوی نفت و گاز را تولید می کنند.

  برچسب ها