عصر خودرو

در ششمین همایش انجمن مالی اسلامی ایران بررسی شد؛

حاکمیت مطلوب و تاثیر آن در بازارهای مالی

عصر بازار- ششمین همایش مالی اسلامی ایران با محوریت بررسی موضوع «حاکمیت مطلوب و تاثیر آن بر بازارهای مالی» صبح امروز بیست و ششم آذرماه به صورت مجازی آغاز به کار کرد.

حاکمیت مطلوب و تاثیر آن در بازارهای مالی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از سنا، علی صالح آبادی ضمن گرامی داشت یاد مرحوم دکتر عباس موسویان، فقدان این استاد گرانمایه را ضایعه بزرگی برای جامعه علمی کشور دانست و گفت: مرحوم آیت الله تسخیری و دکتر عباس موسویان از اساتید پیشرو و مشوق فعالیت های علمی انجمن مالی اسلامی به شمار می روند.

  وی در ادامه اظهار داشت: برگزاری پنج دوره همایش علمی سالانه با محوریت موضوعات روز مالی اسلامی از فعالیت های مهم و ارزشمند انجمن مالی بوده است.
  صالح آبادی به برگزاری سی نشست تخصصی داخلی و بین المللی توسط انجمن مالی اسلامی اشاره کرد و گفت: محتوای این نشست های تخصصی و همایش های برگزارشده در پایگاه این انجمن در دسترس اساتید و علاقه مندان قرار دارد؛ این پایگاه به عنوان یک سایت مرجع علمی، مجموعه مطالب ارزنده و متنوعی در حوزه مالی اسلامی را در بر می گیرد.
  وی انتشار فصلنامه تحقیقات مالی اسلامی را از دیگر دستاوردهای انجمن مالی اسلامی عنوان کرد و گفت: این فصلنامه به همت انجمن مالی اسلامی، دانشگاه امام صادق و سازمان بورس منتشر می شود و آماده انتشار آثار پژوهشگران و اساتید حوزه مالی اسلامی است.
  رئیس انجمن مالی اسلامی خاطر نشان کرد: این انجمن موفق به کسب رتبه A بین انجمن های علمی از طرف وزارت علوم شده و توانسته جایگاه شایسته ای بین انجمن های علمی کشور کسب کند.
  علی صالح آبادی پذیرش 134 دانشجو در دوره های آموزش DBA بازار سرمایه اسلامی را از دیگر افتخارات علمی انجمن مالی اسلامی دانست و گفت: تا کنون پنج دوره DBA بازار سرمایه دانشجو پذیرش کرده ایم که اولین دوره آن همزمان با مجمع سالانه انجمن فارغ التحصیل و موفق به اخذ گواهینامه های خود از سازمان بورس و انجمن مالی اسلامی شدند.
  رئیس انجمن مالی اسلامی ضمن تشکر از همه اساتید شرکت کننده در همایش اظهار امیدواری کرد که این همایش بتواند نقش موثری در حوزه مالی اسلامی برجای بگذارد.

  شایان ذکراست، در این همایش مجازی علی صالح آبادی رئیس انجمن مالی اسلامی، غلامرضا مصباحی مقدم، رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و فریدون رهنمای رودپشتی، رئیس انجمن مهندسی مالی، شاپور محمدی رئیس پژوهشکده پولی و بانکی و جمعی از اعضای انجمن مالی اسلامی در پنل های تخصصی به ارایه دیدگاه های خود در مورد موضوع همایش پرداختند.

  برچسب ها