عصر خودرو

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران اعلام کرد:

متناسب شدن پیگیری و جلوگیری از تخلفات با توان نظارتی و کنترلی کشور با استفاده از سامانه جامع تجارت

هماهنگی تمام دستگاه های کلان مرتبط با فعالیتهای اقتصادی در سامانه جامعه تجارت

عصر بازار- رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران استفاده از سامانه جامعه تحارت ایران را سبب متناسب شدن پیگیری و جلوگیری از تخلفات با توان نظارتی و کنترلی کشور دانست.

متناسب شدن پیگیری و جلوگیری از تخلفات با توان نظارتی و کنترلی کشور با استفاده از سامانه جامع تجارت
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از شاتا، سید علی رهبری در برنامه تهران 20 شبکه پنج، پیشرفت 70 درصدی سامانه جامع تجارت ایران را قابل قبول توصیف کرد و افزود: سامانه جامع تجارت مسایل چند بعدی، بین دستگاهی و پیچیده ای را حل می کند و راهکارهای ارایه شده نیز باید بتوانند ابعاد مختلف را پوشش دهند و پاسخگویی لازم را برای ذینفعان داشته باشند.

  وی با بیان اینکه این گونه راهکارها در کشورهای پیشرفته طی چند دوره به نتیجه می رسند، تصریح کرد: آنچه که کشورها در این موضوع باید لحاظ نمایند، این است که تلاشهای چندساله زیرساخت نهایی را پوشش دهد.

  سامانه های دیگر دستگاه ها با سامانه جامع تجارت به صورت هماهنگ عمل می کنند

  رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران در ادامه بیان کرد: سامانه های متعلق به دیگر دستگاه ها با سامانه جامع تجارت به صورت هماهنگ عمل خواهند کرد و فعالان اقتصادی از طریق این سامانه با دولت مرتبط می شوند و دولت نیز با حفظ استقلال و مالکیت داده های خود، از طریق این سامانه به فعالان اقتصادی خدمات می دهد.

  تمام دستگاه های کلان مرتبط با فعالیتهای اقتصادی در سامانه جامعه تجارت دخیل هستند

  رهبری با بیان اینکه تمام دستگاه های کلان مرتبط با فعالیتهای اقتصادی با سامانه جامعه تجارت دخیل هستند، گفت: موضوعات مرتبط با تجارت داخلی و خارجی از جمله کارت بازرگانی، ثبت سفارش ها و مجوز ورود، تامین ارز، حمل و نقل بین الملل، تخلیه و انبارش کالا و تشریفات گمرکی، حمل و نقل داخلی و فروش کالا در این سامانه به انجام می رسد.

  رسیدگی به استعلامات و فرآیندها به صورت الکترونیکی در سامانه جامع تجارت

  وی در خصوص صدور کارت بازرگانی از طریق این سامانه گفت: با ارایه درخواست در این سامانه، تمامی استعلام های لازم برای صدور کارت (13 استعلام برای فرد حقیقی و 17 استعلام برای فرد حقوقی)به صورت الکترونیکی رسیدگی و پاسخ داده می شود.

  رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران اضافه کرد: شرایط صدور به صورت الکترونیکی و بدون دخالت انسانی و رویه های کاغذی بررسی می شود.

  متناسب شدن پیگیری و جلوگیری از تخلفات با توان نظارتی و کنترلی کشور

  رهبری با بیان اینکه با استفاده از این سامانه تخلفات احتمالی کاهش می یابد، بیان کرد: پیگیری و جلوگیری از تخلفات نیز با توان نظارتی و کنترلی کشور تناسب می‌یابد.

  رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تصریح کرد: حرکت به سمت فناوری اطلاعات رویه کشورهای پیشرفته برای حذف مفاسد از رویه های اجرایی می باشد که ما داریم به همین سمت حرکت می کنیم.

  برچسب ها