عصر خودرو

کارشناس بازار سرمایه:

رونق تولید، رونق بورس را به همراه دارد

عصر بازار- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بورس آیینه تمام نمای فضای اقتصادی کشور است و بهبود شرایط اقتصادی می‌تواند رشد را به این بازار برگرداند.

رونق تولید، رونق بورس را به همراه دارد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از صداوسیما، حسن مهدی زاده افزود: باید شرایطی فراهم شود تا تولید رونق یافته و در این صورت می‌توانیم رشد را به بازار سرمایه برگردانیم.

  وی ادامه داد: سهام یک ابزار مشتقه است و به تنهایی ارزشی ندارد.

  آقای مهدی زاده افزود: برای ارزشمند شدن سهام باید شرکت‌های تولیدی ارزشمند شوند و رونق در بازار تولید فقط با وجود مواد اولیه ارزان قیمت و فناوری‌های به روز ممکن خواهد بود.

  این کارشناس اقتصادی گفت: در دوره تورمی ارزش دارایی‌های یک شرکت بالا می‌رود و این بالا رفتن ارزش دارایی‌ها تأثیری در سود و زیاد شرکت‌ها ندارد بلکه فقط در بازار سراب ایجاد می‌کند.

  وی افزود: سیر صعودی شاخص بورس طی چند ماه اخیر به دلیل افزایش دارایی شرکت‌ها اتفاق افتاد و، چون با افزایش سوددهی شرکت‌ها همراه نبود ریزش 60 درصدی را به همراه داشت.

  آقای مهدی زاده گفت: در صورتی که سهام از ارزش ذاتی خود فاصله بگیرد حتما در آن‌ها حبابی ایجاد می‌شود که بعد از یک بازه‌ی زمانی این حباب می‌ترکد و افراد زیادی در این شرایط ضرر می‌کنند.

  وی خاطرنشان کرد: بازار سهام بازار خرید و فروش کالاست و در صورتی که به درستی مدیریت شود بازار بسیار خوبی برای سرمایه گذاری است.

  برچسب ها