برنجعصر خودرو

جریمه سنگین اصناف ناقض محدودیت‌های کرونایی از سوی تعزیرات

عصر بازار- معاون سازمان تعزیرات حکومتی از جریمه نقدی ۳۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی ناقضان محدودیت‌های کرونایی خبر داد.

جریمه سنگین اصناف ناقض محدودیت‌های کرونایی از سوی تعزیرات
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۴:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از تسنیم، اسفنانی، در گفت‌وگوی زنده با شبکه خبر از رعایت شدن قابل قبول محدودیت‌های مشاغل که از امروز اول آذرماه اتخاذ شده است خبر داد و گفت: تخلف به ندرت دیده شد؛ ولی آنجایی که تخلف بود از مرحله تذکر گذشته و برای متخلفان قطعاً پرونده تشکیل  و به تخلف رسیدگی می شود.

    وی تأکید کرد: تخلف ناقضان محدودیت‌های کرونایی مطابق ماده 17 قانون امور صنفی مورد رسیگی قرار می‌گیرد و متخلفان بر اساس این ماده قانونی مجازات می‌شوند.

    مدیرکل تعزیرات استان تهران در توضیح ماده 17 قانون امور صنفی گفت: در این ماده آمده است؛ واحدهای صنفی مکلف هستند قوانین و مقررات جاری کشور از جمله قوانین و مقررات صنفی، انتظامی، بهداشتی، ایمنی، حفاظت فنی، زیباسازی محیط کارگاه، دستورالعمل‌های مربوطه و نرخ‌گذاری کالا و خدمات را که از سوی مراجع قانونی ذیربط ابلاغ می‌شود رعایت و اجرا کنند.

    وی تأکید کرد:‌ اگر کسی مقررات محدودیت‌های کرونایی را عمل نکند، مطابق ماده 68 همین قانون در مرحله اول 300 هزار تومان، در مرحله دوم 650 هزار تومان و در مرحله سوم یک میلیون و 500 هزار تومان جریمه نقدی محکوم می‌شود.

    برچسب ها