برنجعصر خودرو

شنبه ۱ آذر؛

صعود ۲۱ هزار واحدی شاخص بورس

عصر بازار- در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل روندی صعودی داشت و به یک میلیون و ۳۷۴ هزار واحد نیز رسید. البته این روند در ساعات پایانی کمی نزولی شد و در نهایت شاخص روی عدد یک میلیون و ۳۶۶ هزار واحد ایستاد.

صعود ۲۱ هزار واحدی شاخص بورس
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز با 21 هزار و 235 واحد افزایش رقم یک میلیون و 366 هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با 2303 واحد افزایش به رقم 383 هزار و 578 واحد رسید. معامله‌گران امروز یک میلیون معامله به ارزش 183 هزار و 294 میلیارد ریال انجام دادند.

  ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، معدنی و صنعتی گلگهر، پالایش نفت اصفهان، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، بانک تجارت و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند و سرمایه‌ گذاری تامین اجتماعی، ایران خودرو، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو نمادهای پربیننده این بازار بودند.

  در آن سوی بازار سرمایه فرابورس روندی نزولی داشت و شاخص کل این بازار با پنج واحد کاهش در رقم 16 هزار و 641 واحد ایستاد.

  معامله‌گران این بازار 807 هزار معامله به ارزش 55 هزار و 252 میلیارد ریال انجام دادند.

  بانک دی و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پلیمر آریاساسول، فولاد هرمزگان جنوب، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، مدیریت انرژی امید تابان‌هور و شرکت آهن و فولاد ارفع نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند. مجتمع صنایع لاستیک یزد، برق و انرژی پیوندگستر پارس، پتروشیمی ارومیه، سهامی ذوب آهن اصفهان، بانک دی، کشاورزی و دامپروری ملاردشیر و سرمایه گذاری پویا نمادهای پربیننده این بازار بودند.

  برچسب ها