برنجعصر خودرو

طی هفته گذشته به ثبت رسید؛

معامله دو میلیون و ۶۹۵ هزار گواهی سپرده کالایی در بورس کالا

عصر بازار- در جریان معاملات هفته گذشته در بازار ابزارهای مالی بورس کالای ایران تعداد دو میلیون و ۶۹۵ هزار و ۸۴۱ گواهی سپرده به ارزشی بیش از ۲۳۴۴ میلیارد و ۹۱۷ میلیون ریال بر پایه ۷ دارایی پایه زعفران نگین و پوشال، پسته فندقی و بادامی، زیره سبز، کشمش سبز قلمی و سکه طلا دادوستد شد.

معامله دو میلیون و ۶۹۵ هزار گواهی سپرده کالایی در بورس کالا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از کالاخبر، جریان معاملات هفته ای که گذشت، معامله گران تعداد 955 هزار و 141 گواهی سپرده زعفران نگین را به ارزشی بیش از 74 میلیارد و 426 میلیون ریال خرید و فروش کردند.

  50 هزار و 191 گواهی سپرده زعفران پوشال نیز به ارزش تقریبی 4 میلیارد و 15 میلیون ریالی مورد معامله قرار گرفت.

  حجم معاملات گواهی سپرده پسته فندقی نیز به 12 هزار و 236 گواهی مبتنی بر کالا رسید و 950 گواهی سپرده پسته بادامی نیز در بازار معامله شد تا در مجموع ارزش معاملات گواهی سپرده کالایی پسته به بیش از 17 میلیارد و 600 میلیون ریال افزایش یابد.

  معامله گران 1254 گواهی سپرده زیره سبز را نیز در حالی معامله کردند که ارزش دادوستد این تعداد ورقه بهادار مبتنی بر کالا به رقم 593 میلیون ریال نزدیک شد.

  در تنها نماد فعال گواهی سپرده کشمش سبز قلمی نیز 1969 گواهی به ارزشی بیش از 807 میلیون ریال معامله شد.

  این گزارش می افزاید، طی هفته گذشته حجم معاملات گواهی سپرده سکه طلا نیز به یک میلیون و 674 هزار و 100 ورقه بهادار مبتنی بر کالا رسید تا ارزش 2247 میلیارد و 475 میلیون ریالی برای این دارایی پایه به ثبت برسد.