برنجعصر خودرو

شنبه ۳ آبان؛

عقبگرد شاخص بورس به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد

عصر بازار- دامنه کاهش شاخص بورس به امروز هم کشیده شد و بازار سرمایه اولین روز کاری خود در هفته جاری را در حالی آغاز کرد که با بیش از ۳۸ هزار واحد کاهش به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد عقبگرد کرد.

عقبگرد شاخص بورس به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 38 هزار و 305 واحد کاهش یافت و رقم یک میلیون و 374 هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با 4762 واحد کاهش به رقم 389 هزار و 117 واحد رسید. در این بازار 359 هزار معامله به ارزش 34 هزار و 905 میلیارد ریال انجام شد.

  فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، سرمایه‌ گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، معدنی و صنعتی گل‌گوهر، پالایش نفت تهران و بانک ملت نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند و ایران خودرو، بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، گروه پتروشیمی سرمایه‌ گذاری ایرانیان و بانک تجارت نمادهای پربیننده این بازار بودند.

  در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس نیز با 294 واحد کاهش در رقم 16 هزار و 675 واحد ایستاد. معامله گران این بازار 229 هزار معامله به ارزش 125 هزار و 594 میلیارد ریال انجام دادند.

  پلیمر آریاساسول، پتروشیمی مارون، پتروشیمی زاگرس، سرمایه‌ گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی تندگویان و سهامی ذوب آهن اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

  لیست نمادهای پربیننده این بازار از سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، پلیمر آریاساسول، سرمایه‌ گذاری صبا تامین، پتروشیمی ارومیه، سرمایه‌ گذاری پویا و سیمان لار سبزوار تشکیل شده است.

  برچسب ها