برنجعصر خودرو

رییس صندوق بین‌المللی پول:

ساخت واکسن کرونا ۹ تریلیون دلار به درآمد جهان اضافه می‌کند

عصر بازار- رییس صندوق بین‌المللی پول، کریستالینا جورجیه‌وا گفت: همکاری قدرتمند بین‌المللی برای ساخت واکسن کرونا می‌تواند ریکاوری اقتصادی جهان را سرعت ببخشد و ۹ تریلیون دلار به درآمد جهان اضافه کند.

ساخت واکسن کرونا ۹ تریلیون دلار به درآمد جهان اضافه می‌کند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از مهر، رئیس صندوق بین‌المللی پول، کریستالینا جورجیه‌وا گفت: همکاری قدرتمند بین‌المللی برای ساخت واکسن کرونا می‌تواند ریکاوری اقتصادی جهان را سرعت ببخشد و 9 تریلیون دلار تا سال 2025 به درآمد جهان اضافه کند.

    جورجیه‌وا پس از اجلاس مدیران آی‌ام‌اف به خبرنگاران گفت: من از آمریکا و چین می‌خواهم مشوق‌های اقتصادی قدرتمندی ارائه کنند که بتواند به تقویت ریکاوری اقتصادی جهانی کم کند.

    رئیس آی‌ام‌اف گفت: اگر ما بتوانیم پیشرفت سریعی در همه‌جا داشته باشیم می‌توانیم به ریکاوری اقتصادی جهان سرعت ببخشیم و می‌توانیم تا سال 2025 بیش از 9 تریلیون دلار به درآمد جهان اضافه کنیم که این می‌تواند باعث کاهش فاصله درآمد کشورهای فقیر و کشورهای ثروتمند شود.

    او گفت: ساخت و توزیع واکسن کرونا که برای همگان قابل تهیه و مقرون به صرفه باشد کلید جلوگیری از ماندگاری طولانی زخم‌های کرونا بر پیکر اقتصاد جهان است.