عصر خودرو

یک مقام فدرال‌رزرو هشدار داد؛

بیکاری آمریکا تا ۲۰۲۳ به سطح قبل از پاندمی بازنمی‌گردد

عصر بازار- یک مقام ارشد فدرال‌رزرو هشدار داد: اشتغال آمریکا تا سال ۲۰۲۳ به سطح قبل از پاندمی بازنخواهد گشت.

بیکاری آمریکا تا ۲۰۲۳ به سطح قبل از پاندمی بازنمی‌گردد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از مهر، یک مقام ارشد فدرال‌رزرو هشدار داد: با اینکه اقتصاد آمریکا پس از سقوط بزرگ در 3 ماهه دوم، سریع‌تر از آن‌چه قبلاً پیش‌بینی شده بود در حال ریکاوری است، اما انتظار می‌رود اشتغال آمریکا تا 2023 به سطح قبل از پاندمی بازنگردد.

    پاتریک هاکر، رئیس فدرال‌رزرو فیلادلفیا، در یک اجلاس که به صورت مجازی برگزار می‌شد اعلام کرد: سناریوی تداوم ریکاوری که من ارائه کرده‌ام بر اساس تداوم کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا محاسبه شده است. ما همچنین فرض کردیم در اواسط سال آینده واکسن کرونا در دسترس عموم قرار بگیرد.

    او ادامه داد: با این حال حتی اگر ریکاوری ادامه داشته باشد و تعداد مبتلایان جدید کاهش یابد، بخش‌هایی مانند توریسم و خدمات اوغات فراغت همچنان عملکرد ضعیفی خواهند داشت که بر رشد اقتصادی و اشتغال آمریکا فشار می‌آورد.

    هاکر گفت: متأسفانه احتمالاً اشتغال آمریکا تا 2023 به سطح قبل از پاندمی بازنخواهد گشت. ما علی‌رغم داشتن تنها 4 درصد از جمعیت جهان حدود 21 درصد از مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در جهان را به خود اختصاص داده‌ایم که این نشان‌دهنده ناتوانی منحصر به فرد ما در کنترل کرونا است.

    برچسب ها