عصر خودرو

اقتصاد آمریکا بیش از ۳۱ درصد کوچک شده است

عصر بازار- وزارت بازرگانی آمریکا از تغییر مجدد برآورد رشد سه ماهه دوم خبر داد.

اقتصاد آمریکا بیش از ۳۱ درصد کوچک شده است
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، وزارت بازرگانی آمریکا آمار رشد نهایی سه ماهه دوم امسال را اعلام کرد که بر این اساس نرخ رشد اقتصادی این کشور منفی 31.4 درصد اندازه گیری شده که این رقم 23.4 درصد کمتر از رشد سه ماهه قبل و 0.7 درصد بیشتر از نرخ رشد پیش بینی شده قبلی بوده است.

  این رشد اقتصادی که پایین ترین رشد فصلی ثبت شده در طول تاریخ آمریکا تاکنون بوده است، احتمالا بدترین عملکرد فصلی امسال خواهد بود؛ چرا که بخش بزرگی از تعطیلی های سراسری و قرنطینه در این دوره اتفاق افتاده و اقتصاددانان انتظار دارند رشد اقتصادی در سه ماهه سوم رشد اقتصادی مجددا به محدوده مثبت بازگردد. 

  دفتر کنترل بودجه کنگره آمریکا پیش بینی کرده است از نیمه دوم امسال عملکرد اقتصادی آمریکا به مدار مثبت بازگردد؛ تا جایی که رشد 21.5 درصدی در سه ماهه سوم و 10.4 درصدی در سه ماهه پایانی سال برای این کشور پیش بینی شده است. 

  لیدیا بوسور، کارشناس مسائل اقتصادی در موسسه " آکسفورد اکونومیکس" گفت: با تداوم سرعت بالای شیوع کووید-19 در آمریکا، ریسک ها بر سر راه اقتصاد کماکان در سطح بالایی باقی مانده اند. من یادم نیست مشابه چنین شرایطی را قبلا تجربه کرده باشیم و ممکن است این وضعیت برای مدتی طولانی ادامه پیدا کند. 

  آمریکا در حال حاضر اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در جهان محسوب می شود و بیش از 211 هزار نفر از شهروندان این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. این احتمال وجود دارد که در فصل پاییز  این کشور با پیک دوم بیماری مواجه شود.

  متوسط رشد اقتصادی فصلی آمریکا در بازه زمانی 1947 تا 2019 معادل 3.21 درصد بوده است که بالاترین رشد ثبت شده مربوط به رشد 16.7 درصدی سه ماهه نخست سال 1967 و کمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه نخست سال 1958 با منفی 10 درصد بوده است.

  برچسب ها