برنجعصر خودرو

روند کاهشی تورم هسته در منطقه یورو به شدت کُند شد

عصر بازار- مرکز آمار اتحادیه اروپا تایید کرد که شاخص قیمت مصرف کننده در این بلوک در ماه آگوست بدنبال افت بهای حامل‌های انرژی کاهش پیدا کرده اما تورم هسته که این عوامل پرنوسان را شامل نمی‌شود،به شدت کند شده است.

روند کاهشی تورم هسته در منطقه یورو به شدت کُند شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایبنا، نرخ تورم در 19 کشور با واحد پول یورو در آگوست نسبت به ماه گذشته 0.4 درصد کاهش پیدا کرد که با برآوردهای اولیه یورواستت و انتظارات بازار همخوانی داشت.

  قیمت حامل‌های انرژی که در آگوست نسبت به سال گذشته 7.8 درصد کاهش یافته است، بیشترین تاثیر را روی تورم کل شاخص قیمت مصرف‌کننده داشته و باعث کسر 0.77 واحد درصد از رقم نهایی شده است.

  سایر کالاهای صنعتی نیز باعث کسر 0.03 واحد درصد از شاخص نهایی شده و افزایش 0.33 واحدی بهای مواد غذایی، نوشیدنی و دخانیات و همچنین 0.30 واحدی قیمت خدمات را جبران کرد.

  بدون در نظر گرفتن نوسان قیمت مواد غذایی و حامل های انرژی یا آنچه بانک مرکزی اروپا «تورم هسته» می نامد، قیمت ها به ازای هر 0.6 درصد افزایش سالانه، با افت 0.5 درصد در ماه روبرو شده است.

  بانک مرکزی اروپا قصد دارد تا نرخ تورم را در میان مدت پایین تر از 2درصد اما نزدیک به آن نگه داشته و در تصمیمات سیاستی خود شاخص تورم هسته را به دقت زیر نظر دارد.

  برچسب ها