عصر خودرو

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران اعلام کرد:

صادرات برنج ایرانی به آمریکا

عصر بازار- رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران می‌گوید: صادرات برنج ایرانی به هیچ کشوری از جمله آمریکا ممنوع نیست. قیمت هر کیلو برنج ایرانی در آمریکا حدود ۲٫۵ دلار تمام می‌شود.

صادرات برنج ایرانی به آمریکا
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۷:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از تجارت نیوز، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران در پاسخ به این پرسش که آیا صادرات برنج به آمریکا ممنوع است یا خیر؟ گفت: صادرات برنج ایرانی به هیچ کشوری از جمله آمریکا ممنوع نیست. اکثر شهرهای آمریکا طعم برنج ایرانی را می‌پسندند و مشتری پر و پا قرص این برنج هستند. همچنین اکثر رستوران‌ها در کانادا نیز از برنج ایرانی برای پخت غذاها استفاده می‌کنند.

    علی شریعتی مقدم افزود: مسلما با صادرات برنج ایرانی ارزآوری به کشور بیشتر می‌شود. معمولا ممنوعیت صادرات برای برنج ایرانی در هیچ مقطعی از سال انجام نشده؛ این در حالی که معمولا ممنوعیت برای واردات برنج از سوی مسئولان وضع می‌شود. معتقدیم افزایش تولید برنج و صادرات آن به اقتصاد کشور کمک می‌کند.

    او با اشاره به قیمت برنج داخلی در خارج از کشور اظهار کرد: قیمت برنج ایرانی در خارج از کشور 20 درصد گران‌تر است. یعنی هر کیلو برنج ایرانی در آمریکا حدود2.5 دلار تمام می‌شود.

    برچسب ها