برنجعصر خودرو

بیش از یک‌میلیون نفراین هفته بیکار شدند؛

جهش فراتر از انتظار بیکاری هفتگی آمریکا باعث افت سهام آمریکا شد

عصر بازار- تعداد آمریکایی‌هایی که این هفته درخواست حمایت از بیکاری خود را به ثبت رساندند بدتر از آن چیزی بود که انتظار می‌رفت و دوباره از ۱ میلیون نفر بالاتر رفت.

جهش فراتر از انتظار بیکاری هفتگی آمریکا باعث افت سهام آمریکا شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از مهر، تعداد آمریکایی‌هایی که این هفته درخواست حمایت از بیکاری خود را به ثبت رساندند بدتر از آن چیزی بود که انتظار می‌رفت و دوباره از 1 میلیون نفر بالاتر رفت.

  در حالی که قانون‌گذاران آمریکا هنوز نتوانسته‌اند بر سر بسته حمایتی جدید به توافق برسند، این گزارش مشاغل نشان می‌دهد که اقتصاد آمریکا در وضعیتی نگران‌کننده به سر می‌برد.

  اداره کار آمریکا اعلام کرد تعداد افرادی که درخواست دریافت حقوق بیکاری خود را در هفته منتهی به 15 آگوست به ثبت رسانده‌اند 1.106 میلیون نفر شده است. این در حالی است که اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی می‌کردند تعداد بیکاران جدید آمریکا در این هفته به 923,000 نفر برسد.

  تعداد بیکاران جدید هفته قبل همه اصلاح شد و مشخص شد در آن هفته هم 8,000 نفر بیشتر بیکار شده بودند و در کل 971,000 نفر درخواست حقوق بیکاری خود را ثبت کرده بودند.

  هفته گذشته اولین هفته در 21 هفته اخیر بود که تعداد بیکاران جدید آمریکا زیر 1 میلیون نفر شده بود.

  انتشار این گزارش باعث شد که شاخص داوجونز در اولین ساعت معاملات امروز 152 واحد افت کند. شاخص‌های اس‌اندپی و نزدک هم تا این لحظه به ترتیب 0.6 درصد و 0.4 درصد افت کرده‌اند.

  برچسب ها