برنجعصر خودرو

زملارد از زیرمجموعه‌های شستا در یک قدمی عرضه اولیه

میزبانی فرابورس از اولین شرکت زراعی در سال ۹۹

عصر بازار- امروز سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۹۹ فرابورس ایران هشتادوچهارمین نشست «یک دیدار، یک عرضه» خود را به مناسبت عرضه اولیه ‏شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر با نماد «زملارد» برگزار کرد.

میزبانی فرابورس از اولین شرکت زراعی در سال ۹۹
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از سنا، در نشست زملارد به عنوان دهمین عرضه اولیه امسال ‏فرابورس، مدیرعامل آن گفت که این شرکت از سال 1333 با صد رأس گاو شیری فعالیت خود را آغاز کرده و سرمایه آن در ‏حال حاضر 300 میلیارد تومان است.‏

  موضوع فعالیت شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر که به زودی به جمع شرکت‌های فرابورسی می‌پیوندد، کشاورزی، دامپروری، صنایع غذایی و صنایع وابسته است و از زیرمجموعه‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی «شستا» به شمار می‌رود.

  حسین معصومی مدیرعامل شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر در مورد ظرفیت‌های این شرکت، گفت: زملارد در حال حاضر دارای 4800 رأس دام است که از این تعداد 2600 رأس، دام مولد است. این شرکت همچنین دارای 200 هکتار زمین است که 40 هکتار آن برای زراعت استفاده می‌شود.

  به گفته معصومی، مقدار شیر تولیدی شرکت زملارد در سال 97 حدود 27 میلیون تُن و در سال 97 بیش از 30 میلیون تُن بوده که در سه‌ماهه اول سال 99 این رقم به بیش از 8 هزار تن رسیده است که افزایش 10 ‌درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

  او سهامداران عمده این شرکت را معرفی کرد و گفت: 99.99 درصد از 300 میلیون سهام شرکت زملارد متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین است و شرکت‌های کشت و دامداری فکا، کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، سرمایه‌گذاری هامون شمال و کارگزاری رسمی بیمه تامین آینده هر کدام دارنده 1000 سهم زملارد هستند.

  مدیرعامل این شرکت در ادامه سود هر سهم شرکت ملارد شیر در سال 98 را 60 تومان اعلام کرد و اظهار کرد که پیش‌بینی شده سود هر سهم زملارد در سال 99 به 84 تومان برسد.

  معصومی از مزایای رقابتی شرکت ملارد شیر را موقعیت مکانی و جغرافیایی آن در استان البرز به دلیل نزدیکی به بازار مصرف شیر خام کشور یعنی کارخانه‌های لبنی معتبر، دانست و افزود: با توجه به اینکه کیفیت شیر این شرکت مورد تایید شرکت‌های لبنی معتبر است، همواره تقاضا برای شیر تولیدی زملارد وجود دارد. علوفه مورد نیاز شرکت ملارد شیر نیز از استان‌های قزوین، کرمانشاه، همدان و البرز تامین می‌شود.

  او در بخش دیگری از این نشست، سرانه مصرف شیر در دنیا و ایران را مقایسه کرد و گفت: سهم ایران از 850 میلیون تُن شیر تولیدی در دنیا، بیش از 9 میلیون تن در سال یعنی معادل حدود یک درصد است و رتبه اول در زمینه تولید شیر در جهان نیز به کشور هند اختصاص دارد.

  معصومی تاکید کرد که سرانه مصرف شیر و لبنیات در کشور ما بین 60 تا 70 کیلوگرم بوده و نسبت به کشورهای پیشرفته پایین است در حالی که این سرانه در کشورهای توسعه‌یافته بین 300 تا 370 کیلوگرم است.

  قرار است 15 درصد از کل سهام شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر عرضه اولیه شود که 39 میلیون سهم در دامنه قیمتی 2000 تا 2100 تومان به عموم خریداران عرضه می‌شود و 6 میلیون سهم نیز شنبه به صندوق‌ها اختصاص می‌یابد. زمان ثبت سفارش برای شرکت در این عرضه نیز از ساعت 13:00 تا 17:00 امروز بیست‌ویکم مردادماه در نظر گرفته شده است.

  برچسب ها