عصر خودرو

هدف‌گذاری برای پذیرش ۱۰۰ واحد تولیدی در بورس

عصر بازار- مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تأمین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شرایط اقتصادی کشور و محدودیت در منابع مالی ایجاب می کند بسوی استفاده از ابزارهای نوین مالی حرکت کنیم و معتقدیم این موضوع یک انتخاب نیست یک الزام برای بخش تولید است.

هدف‌گذاری برای پذیرش ۱۰۰ واحد تولیدی در بورس
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایلنا، نعمت الله شهبازی در جلسه ویدئو کنفرانس با معاونین برنامه ریزی سازمان های صنعت، معدن و تجارت گفت: در راستای کمک به بخش تولید و تحقق شعار جهش تولید، هدف گذاری کردیم 100 واحد تولیدی از سوی بورس پذیرش شوند یا از طریق این بازار، تامین مالی شوند.

  وی افزود: طبق مصوبه سران قوا و عنایت مقام معظم رهبری، هر بنگاهی که امسال به بازار بورس وارد شود، پیشینه مالی سال‌های گذشته این بنگاه به ‌هیچ‌عنوان بررسی نخواهد شد.

  شهبازی تصریح کرد: حجم نقدینگی در کشور بالاست و باید تلاش کنیم بخشی از آن به سوی تولید سوق داده شود و این از سیاستهای مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

  مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تأمین مالی وزارت صنعت،معدن و تجارت همچنین در خصوص تسهیلات به بخش تولید گفت: بانک‌ها و صندوق‌ توسعه ملی هر کدام 5 هزار و 540 میلیارد تومان تاکنون برای تبصره 18 آورده داشتند که در مجموع 11 هزار و 800 میلیارد تومان منابع برای تبصره 18 سراسر کشور اختصاص یافته است.

  شهبازی افزود : تاکنون 834 واحد تولیدی با مبلغ 4 هزار و 700 میلیون تومان موفق شدند از این منابع استفاده نمایند.

  وی گفت: استانهای تهران، اصفهان، البرز و مرکزی بیشترین پرداخت از محل تبصره 18 را بخش تولید داشته اند.

  مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تأمین مالی با انتقاد از روند کند پرداخت تسهیلات در استانها گفت: با توجه به این که منابع این تسهیلات مشخص شده باید سرعت پرداخت توسط بانکها بیشتر شود و استانها هم با جدیت بیشتری این موضوع را دنبال کنند.

  برچسب ها