عصر خودرو

مدیرکل گمرک شهید رجایی بندرعباس:

کالاهای اساسی با کمترین تشریفات گمرکی ترخیص می‌شوند

عصر بازار- مدیرکل گمرک شهید رجایی بندرعباس گفت: تمامی فعالیت‌های مرتبط با گمرک بدون وقفه و با سرعت انجام می‌شود تا مشکلی در ترخیص کالا از جمله کالاهای اساسی ایجاد نشود.

کالاهای اساسی با کمترین تشریفات گمرکی ترخیص می‌شوند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، ابوالفضل اکبرپور صبح امروز(نهم تیرماه) در حاشیه بازدید از روند ترخیص کالاها در گمرک بندرعباس، افزود: کالاهای اساسی درصورتی‌که مشکل ثبت سفارش نداشته باشند، با کمترین تشریفات گمرکی و به‌محض دریافت مجوزهای قانونی و کد رهگیری ترخیص و روانه بازارهای کشور می‌شوند.

    وی تصریح کرد: بیش از 2 میلیون تن کالای اساسی در سه ماه نخست سال جاری از طریق گمرک شهید رجایی بندرعباس وارد کشور شده است.

    اکبرپور با اشاره به اینکه این کالاها شامل 25 قلم کالای اساسی از جمله برنج، گوشت، ذرت، جو، کنجاله سویا، دارو و لاستیک هستند، تصریح کرد: در حال حاضر نیز تشریفات گمرکی 128 هزار تن کالای اساسی در حال انجام است که این کالاها پس از صدور مجوزهای قانونی در کوتاه‌ترین زمان ممکن ترخیص می‌شوند.

    مدیرکل گمرک شهید رجایی بندرعباس با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 5 میلیون و 380 هزار تن کالای اساسی از طریق گمرک شهید رجایی بندرعباس وارد کشور شد، خاطرنشان کرد: 63 درصد کالاهای وارداتی به گمرک شهید رجایی را کالاهای اساسی تشکیل می‌دهند.

    برچسب ها