عصر خودرو

روز چهارشنبه هفته جاری انجام می‌شود؛

اعلام جزییات عرضه اولیه ۱۵ درصد سهام «سیتا»

عصر بازار- بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین به عنوان هفتمین شرکت جدید در سال ۹۹ روز چهارشنبه هفته جاری انجام می‌شود.

اعلام جزییات عرضه اولیه ۱۵ درصد سهام «سیتا»
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایبِنا، بر اساس اعلام بورس تهران، روز چهارشنبه 11 تیر ماه 99 تعداد یک میلیارد و 650 میلیون سهم معادل 15 درصد از سهام شرکت «سرمایه گذاری سیمان تامین» به عنوان پانصدوچهل و یکمین شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش «سیمان، آهک و گچ» گروه و طبقه «تولید سیمان، آهک و گچ» در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد «سیتا» به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه می شود.

  سهمیه سهامداران حقیقی و حقوقی و دامنه نوسان

  بر اساس این اطلاعیه در عرضه اولیه سهام «سیتا» یک میلیارد و 650 میلیون سهم با حداکثر سهمیه هر فرد حقیقی و حقوقی 800 سهم و با دامنه قیمت 1490 تا 1575 تومانی هر سهم به عموم واگذار می‌شود.

  «شستا» مالک 100 درصدی «سیتا»

  گفتنی است، سرمایه گذاری تامین اجتماعی «شستا» مالک 100 درصدی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین با سرمایه 1.1 هزار میلیارد تومانی است که بطور مستقیم و غیرمستقیم از طریق مدیریت هلدینگ سیمان فارس و خوزستان در 17 شرکت سیمانی و 12 شرکت غیر سیمانی سهامدار است و عملکرد آنها از جنبه های عملیاتی، مالی، فنی و بازرگانی کنترل موثر دارد.

  این شرکت با استفاده از 17 شرکت سیمانی طیف گسترده ای از محصولات شامل سیمان خاکستری در تیپ های مختلف از جمله تیپ یک، دو، پنج، پوزولانی، پوزولانی ویژه و انواع سیمان آمیخته را تولید می‌کند و در دو کارخانه ساوه و نیریز، سیمان سفید مرغوب تولید و به بازارهای داخلی و صادراتی عرضه می‌کند.