عصر خودرو

قیمت جهانی طلا ریزش کرد

عصر بازار- قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر خوش‌بینی به بازگشایی اقتصادهای متعدد که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد، نزدیک به پایین‌ترین قیمت دو هفته اخیر معامله شد، با این حال تنش‌های جدید میان آمریکا و چین مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شد.

قیمت جهانی طلا ریزش کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.1 درصد کاهش یافت و به 1710 دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته 1.3 درصد کاهش داشت.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.1 درصد کاهش، به 1703 دلار و 20 سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته 29 دلار و 90 سنت معادل 1.7 درصد کاهش یافت و در 1705 دلار و 60 سنت بسته شد.

  به گفته ایلیا اسپیواک، آنچه که در 24 ساعت گذشته اتفاق افتاد، شکسته شدن حمایت در محدوده 1715 دلار بود. کاهش محدودیت‌های قرنطینه فضای خوش بینانه‌ای ایجاد کرده اما اخبار منفی فراوانی وجود دارد و تنش‌ها میان آمریکا و چین ریسک بزرگی است.

  بر اساس گزارش رویترز، پس از این که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اظهار کرد واشنگتن سرگرم بررسی یک واکنش قوی به قانون امنیت ملی پیشنهادی چین برای هنگ کنگ است و این تصمیم پیش از پایان هفته اعلام خواهد شد، بازارهای سهام آسیا بخشی از رشد اخیرشان را از دست دادند.

  به گفته تحلیلگران، با وجود عقب‌نشینی قیمت طلا، دورنمای این فلز ارزشمند که در شرایط ابهام اقتصادی و سیاسی یک دارایی امن به شمار می رود، مثبت مانده است.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری 0.1 درصد کاهش یافت و به 1937 دلار و 38 سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.5 درصد نزول کرد و 825 دلار و 90 سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.1 درصد کاهش، به 17 دلار و هشت سنت رسید.

  برچسب ها