عصر خودرو

رییس کل دادگستری استان مرکزی پای درد و دل کارگران هپکو؛

حقوق‌های معوقه پرداخت می‌شود

عصر بازار- رییس کل دادگستری استان مرکزی به همراه اعضای شورای قضایی، امروز با حضور در شرکت هپکو به مدت ۳ ساعت پای درد دل کارگران این کارخانه نشستند.

حقوق‌های معوقه پرداخت می‌شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از فارس، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی که روز گذشته با حضور در شرکت هپکو، به مدت 3 ساعت پای درد دل کارگران نشست، در تشریح جزییات این جلسه اظهار کرد: در پی دستور رییس قوه قضاییه جهت رسیدگی به مشکلات کارگران شرکت هپکو، امروز به همراه اعضای شورای قضایی، معاونان استاندار، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در این شرکت حضور یافته و به استماع مشکلات کارگران پرداخته شد.

  وی افزود: اگرچه پیش از این نمایندگان کارگران هپکو در شورای اسلامی کار، با حضور در دادگستری کل و طی جلسه‌ای، به بیان مشکلات پرداخته و این مسائل را به سمع و نظر دستگاه قضایی استان رسانده بودند و کارگروه تخصصی بررسی مشکلات هپکو تشکیل گردیده بود، ولی تصمیم گرفتیم با حضور در این شرکت، مشکلات کارگران را از نزدیک ببینیم و بشنویم.

  رییس کل دادگستری استان مرکزی، یکی از مشکلات کارگران را حقوق معوقه آن‌ها اعلام کرد و گفت: در این نشست  اعلام گردید که بر اساس تصمیم اتخاذ شده در شورای تامین استان مرکزی، تا یک هفته آینده حقوق معوقه کارگران پرداخت می‌شود.

  حجت الاسلام والمسلمین موسوی در رابطه با فعالیت کارخانه نیز تصریح کرد: بر اساس تصمیم ملی که طی جلسه‌ای با حضور آیت الله رییسی اتخاذ شد، پیشنهاد گردید که هپکو به ایمیدرو واگذار شود و پیگیر هستیم که با حمایت رییس قوه قضاییه، این واگذاری انجام و تزریق نقدینگی به کارخانه صورت گیرد تا چرخ‌های تولید به گردش درآید.

  وی با اشاره به ابراز خرسندی کارگران از حضور مسئولان در کارخانه هپکو به منظور بررسی مشکلات آن‌ها، این قبیل نشست‌ها را در پیشگیری از بحران‌های کارگری موثر دانست و گفت: مطالبات کارگران در این نشست، پیگیری و به استحضار ریاست قوه قضاییه خواهد رسید و به مسئولان اجرایی نیز منتقل می‌شود.

  گفتنی است نمایندگان طلاب، نمایندگان دانشجویان، نمایندگان کارگران، رییس شورای اسلامی کار شرکت هپکو نیز در این نشست شرکت کرده بودند.

  برچسب ها