عصر خودرو

با واگذاری ۱۰ درصد سهام لاستیک یزد رخ داد:

شکست رکورد تاریخی در عرضه‌های اولیه

هر سهم «پیزد» ۴۰۳۵۳ ریال کشف قیمت شد

عصر بازار- در آخرین روز اردیبهشت ماه، بیش از ۳ میلیون و ۱۲۳ هزار کد معاملاتی در عرضه اولیه پیزد شرکت کردند که حداکثر به هر کد ۱۴ سهم معادل حدودی ۵۷ هزار تومان، اختصاص یافت. به این ترتیب، امروز حدود ۳/۸ درصد مردم ایران در این عرضه اولیه شرکت داشتند به این معنی که رکورد تعداد مشارکت کنندگان در عرضه اولیه پگاه گیلان با دو میلیون و ۳۸۶ هزار و ۶۹۷ خریدار در ۱۰ اردیبهشت شکسته شد.

شکست رکورد تاریخی در عرضه‌های اولیه
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از سنا،  امروز با آغاز فرایند عرضه اولیه 10 درصد از سهام لاستیک یزد به عنوان چهارمین عرضه اولیه سال جاری، هر سهم این شرکت 51 میلیارد تومانی 40353 ریال کشف قیمت شد.

    این عرضه شامل 40 میلیون و 800 هزار سهم «پیزد» با محدوده قیمتی 40100 تا 40353 ریالی هر سهم و سهمیه 50 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی بود اما مانند قبل به دلیل استقبال زیاد سرمایه گذاران، سهمیه هر فرد به 14 سهم کاهش یافت که به نقدینگی حدود 57 هزار تومانی نیاز بود.

    همچنین دو درصد از سهام شرکت شامل 10 میلیون و 200 هزار سهم متلعق به صندوق های سرمایه گذاری است که روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت کشف شده 40353 ریال، تخصیص داده می شود.

    براین اساس، طی سال جاری سهام سه شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا و پگاه گیلان در 20 و 27 فروردین و 10 اردیبهشت عرضه اولیه شده و لاستیک یزد چهارمین شرکت تازه وارد سال محسوب می شود.

    برچسب ها