عصر خودرو

منفی شدن بورس‌های اروپایی به دلیل افزایش تلفات کرونا در آمریکا

عصر بازار- افزایش تعداد قربانیان شیوع کرونا در آمریکا باعث شد تا بورس‌های اروپایی سه ماهه دوم سال جاری را منفی آغاز کنند.

منفی شدن بورس‌های اروپایی به دلیل افزایش تلفات کرونا در آمریکا
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از فارس، با باز شدن بازارهای اروپایی از صبح امروز به خاطر افزایش تعداد قربانیان ابتلای به کرونا در آمریکا بورس‌های اروپایی روندی منفی را در پیش گرفتند.

  بورس آلمان بیش از 3 درصد از ارزش خود را از دست داده است و بورس‌های فرانسه و انگلیس نیز حدود 4 درصد منفی شدند. بورس اسپانیا و ایتالیا هم حدود 2 درصد از ارزش خود را از دست دادند.

  یکی از اصلی‌ترین دلایل سقوط بورس‌های اروپایی و به خصوص بورس انگلیس سقوط سنگین ارزش سهام بانک‌ها در انگلیس بوده است.

  ارزش سهام بانک HSBC انگلیس 8 درصد از ارزش خود را از دست داد و ارزش دو بانک بزرگ دیگر لویدز و استاندارد چارترد حدود 6 درصد منفی شدند.

  بازارها در واقع نسبت به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، واکنش نشان داده‌اند؛ چراکه وی گفته است یک دو هفته بسیار بد پیش روی آمریکاست.

  ترامپ دیروز گفت: ممکن است یک دو هفته بسیار بد پیش رو داشته باشیم. ممکن است این شرایط بد سه هفته طول بکشد که این سه هفته به گونه‌ای هستند که ما هیچ وقت نظیر آن را تجربه نکرده‌ایم.

  مقامات کاخ سفید با فرض این که طی دو هفته آینده شاهد رسیدن پیک شیوع کرونا در آمریکا خواهیم بود، از 100 هزار تا 240 هزار تلفات ابتلای به این بیماری سخن می‌گویند.