عصر خودرو

مبارزه با آفت ملخ صحرایی در ۴۵ هزار هکتار اراضی ۶ استان

عصر بازار- رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: تاکنون مبارزه با آفت ملخ صحرایی در سطح ۴۵ هزار هکتار از اراضی ۶ استان جنوبی کشور انجام شده است.

مبارزه با آفت ملخ صحرایی در ۴۵ هزار هکتار اراضی ۶ استان
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از فارس، محمدرضا درگاهی در جلسه شورای مدیران این سازمان با اشاره به نقش سازمان حفظ نباتات در جهت تحقق شعار امسال، اظهار کرد: در زمینه کنترل آفات با تنوع بخشی به سبد سم کشور و ثبت آفت‌کش‌های جدید و کم خطر می‌توانیم در راستای جهش تولید در بخش کشاورزی گام‌های مؤثری برداریم.

    وی در بخش دیگری از سخنان خود از همکارانی که در عرصه مبارزه با آفت ملخ صحرایی در 6 استان جنوبی کشور به صورت شبانه‌روزی و بدون تعطیلی مشغول مبارزه هستند، قدردانی و اعلام کرد: سطح کل مبارزه با آفت ملخ صحرایی تا به امروز به 45 هزار هکتار رسیده است.

    وی گفت: همکاری کشورهای حاشیه دریای سرخ و به ویژه عربستان سعودی در مبارزه مناسب با ملخ صحرایی و نیز ارسال و انتشار صحیح اطلاعات بر روی نقشه‌های سازمان فائو می‌تواند به برنامه‌ریزی‌ها و آمادگی بیشتر ما و سایر کشورهای منطقه برای مقابله و مبارزه بهتر با این آفت خطرناک کمک نماید بنابراین ضروری است سازمان فائو در این زمینه به کشورهای عضو CRC اخطار دهد.

    برچسب ها