عصر خودرو

شرکت نفتی ساینوپک چین به کاهش هزینه های سرمایه ای مجبورشد

عصر بازار- شرکت نفتی ساینوپک ( Sinopec) چین که بزرگترین پالایشگاه در آسیا است، هزینه های سرمایه ای را در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال گذشته میلادی و همزمان با کاهش قیمت نفت و کاهش درخواست ها برای سوخت ناشی از شیوع ویروس کرونا ۲.۵ درصد کاهش می دهد.

شرکت نفتی ساینوپک چین به کاهش هزینه های سرمایه ای مجبورشد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا، ساینوپک روز یکشنبه با انشتار بیانیه ای اعلام کرد که  قصد دارد امسال 143.4 میلیارد یوان (20.21 میلیارد دلار)  از جمله 61.1 میلیارد یوان برای کارهای اکتشافی با تمرکز بر یک میدان نفتی در شمال غربی چین و ساخت و ساز در دو میدان گازی در جنوب غربی این کشور هزینه کند.

  هریک دلار آمریکا معادل 7.0942 یوان چین است.

  براساس بیانیه ساینوپک منتشر شده در روز یکشنبه بورس شانگهای ، کاهش هزینه ها در واحدهای پالایش شرکت متمرکز خواهد شد و این کاهش در مقایسه با هزینه های سال 2019 که 22.4 میلیارد یوان بود به 9 میلیارد یوان می رسد.

  شرکت ساینوپک در بخش فروش شاهد کاهش 7.6 میلیارد یوانی خواهد بود در حالی که  مخارج سرمایه ای آن برای بخش پتروشیمی از 9.9 میلیارد یوان به 32.3 میلیارد یوان افزایش می یابد.

  در این بیانیه آمده است که به دلیل شیوع ویروس کرونا ساینوپک مجبور شده تا  برنامه های تولیدی و بهره برداری خود را برای سال 2020 مطابق با رویکرد بازار تنظیم و تعدیل کند.

  این شرکت چینی در سال 2019 میلادی 284.22 میلیون بشکه نفت خام تولید کرد که در مقایسه با سال 2018 میلادی  1.5٪ کاهش داشته است .

  ساینوپک همچنین در سال 2019 میلادی 1048 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی تولید کرده که در مقایسه با سال 2018 میلادی 7.2 درصد رشد داشته است.

  شرکت چینی از کاهش 8.7 درصدی سود خالص در سال گذشته به دلیل کوچک شدن حاشیه های شرایط پالایش همزمان با افزایش ظرفیت و کاهش تقاضای سوخت خبر داد.

  سود خالص سال گذشته ساینوپک57.59 میلیارد یوان بوده که درمقایسه با سود 63.089 میلیارد یوان در سال 2018 کاهش داشته اما در مقایسه با سود 51.119 میلیارد یوان در سال 2017 افزایش داشته است.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۲۵۷
    • بازار امروز ۲۵۶
    • بازار امروز ۲۵۵
    • بازار امروز ۲۵۴
    • بازار امروز۲۵۳
    • بازار امروز ۲۵۲
    • بازار امروز ۲۵۱
    • بازار امروز ۲۵۰
    • بازار امروز ۲۴۹
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو