عصر خودرو

سهام‌داران کدام شرکت‌ها سود بیشتری کردند؟

عصر بازار- بازار سرمایه نخستین روز هفته و سومین روز کاری خود در سال جدید را صعودی به پایان رساند و در این روز شاهد رشد سهام شرکت‌هایی از جمله بانک ملت، گروه مپنا، همراه اول و... بودیم.

سهام‌داران کدام شرکت‌ها سود بیشتری کردند؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، شاخص کل بازار سرمایه امروز با 11 هزار و 254 واحد رشد به رقم 532 هزار و 522 واحد رسید. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز صعودی بود و با 5212 واحد رشد رقم 188 هزار و 690 واحد را ثبت کرد.

  معامله‌گران امروز 706 هزار معامله انجام دادند که 36 هزار و 351 میلیارد ریال ارزش داشت. همچنین در این بازار 335 نماد مثبت و 16 نماد منفی بودند که از میان آن‌ها، بانک ملت، گروه مپنا، همراه اول، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، توسعه معادن و فلزات، بانک پاسارگاد و پتروشیمی جم نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

  لیست نمادهای پربیننده بورس نیز از گلوکوزان، بانک‌های ملت و تجارت، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، سالمین و فولاد مبارکه اصفهان تشکیل شد.

  رشد 169 واحدی فرابورس

  در آن سوی بازار سرمایه، شاخص کل فرابورس نیز با 169 واحد صعود رقم 6864 واحد را ثبت کرد. معامله‌گران این بازار نیز 411 هزار معامله به ارزش 22 هزار و 382 میلیارد ریال ثبت کردند. از میان 192 نماد مثبت و 25 نماد منفی امروز فرابورس، سنگ آهن گهر زمین، سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه توسعه مالی مهر آیندگان، تولید نیروی برق دماوند، صنایع ماشین‌های اداری ایران، فولاد هرمزگان جنوب و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را در فرابورس داشتند.

  سهامی ذوب آهن اصفهان، فرابورس ایران، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان و صنایع ماشین‌های اداری ایران نمادهای پربیننده امروز فرابورس بودند.