برنجعصر خودرو

توسط معاون اول رییس‌جمهور؛

مصوبه اختصاص تسهیلات بانکی به شرکت پشتیبانی امور دام ابلاغ شد

عصر بازار- معاون اول رییس جمهور مصوبه هیات وزیران در خصوص تامین نقدینگی مورد نیاز جهت انجام تکالیف محوله و پرداخت هزینه‌های تبعی شرکت پشتیبانی امور دام کشور و اختصاص تسهیلات بانکی لازم به این شرکت را ابلاغ کرد.

مصوبه اختصاص تسهیلات بانکی به شرکت پشتیبانی امور دام ابلاغ شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر بازار» به نقل از ایبنا، با تصمیم دولت در جلسه 25 اسفند 1398، مبلغ 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای سال 1398 بابت اجرای سیاست‌های تنظیم بازار و قیمت تضمینی از سوی بانک مرکزی در اختیار شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور قرار می‌گیرد.

    شرکت مذکور نیز مجاز است با تایید سازمان برنامه و بودجه کشور، ما به تفاوت قیمت تضمینی با قیمت معامله شده در بورس کالا را از محل اعتبارات این تصویب‌نامه پرداخت کند. همچنین، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است اصل و سود تسهیلات را از محل اعتبارات مصوب مربوط، تعهد و تضمین نماید. این تضمین نافی وظایف بانک‌ها برای وصول مطالبات ناشی از اعطای تسهیلات نیست.

    افزون بر این، شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور موظف است تسهیلات دریافتی را در سررسید مقرر از محل فروش محصولات خریداری شده و ضرر و زیان دریافتی بازپرداخت نماید. همچنین، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ضمن هماهنگی با بانک‌های عامل به نحوی اقدام نماید که در پرداخت تسهیلات به شرکت مذکور تسریع بعمل آید.

    برچسب ها