برنجعصر خودرو

جهش ۱۱درصدی داوجونز

بهترین روز وال‌استریت از ۱۹۳۳ تاکنون رقم خورد

عصر بازار- روز سه‌شنبه در حالی که سرمایه‌گذاران روی تصویب سریع بسته حمایتی دولت در کنگره آمریکا حساب باز کردند، بهترین روز وال‌استریت در ۸۷ سال اخیر رقم خورد.

بهترین روز وال‌استریت از ۱۹۳۳ تاکنون رقم خورد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر بازار» به نقل از مهر، روز سه‌شنبه در حالی که سرمایه‌گذاران روی تصویب سریع بسته حمایتی دولت در کنگره آمریکا حساب باز کردند، بهترین روز وال‌استریت در 87 سال اخیر رقم خورد. این یک جهش تاریخی است که در شرایط سقوط تاریخ سهام رخ می‌دهد.

    میانگین صنعتی داوجونز با بیشترین سود یک روزه خود از 1933 تا کنون روبرو شد و با جهش بزرگ 2112.98 واحدی یا 11 درصدی در 20704.91 واحد بسته شد. اس‌اندپی 500 هم 9.4 درصد جهش کرد تا در 2447.33 واحد بسته شود. این بهترین روز این شاخص از اکتبر 2009 تا کنون بود. کامپوزیت نزدک 8.1 درصد جهش کرد و به 7417.86 واحد رسید. این بهترین روز این شاخص از 13 مارس تا کنون بود.

    هم داوجونز و هم اس‌اندپی 500 از پایین‌ترین سطح خود از 2016 تا کنون باز می‌گردند.

    پس از شکست 2 روزه مذاکرات در سنای آمریکا برای تصویب بسته حمایتی کرونا که بازارها را به اعماق جدیدی فرستاد، انتظار تصویب این لایحه در روز سه‌شنبه، باعث شد سهام وال‌استریت به شدت جهش کنند. نانسی پلوسی، سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: خوش‌بینی خوبی در سنا در مورد تصویب این بسته تشویقی به وجود آمده است. ما معتقدیم این بسته به طور کافی به سوی حمایت از کارگران چرخش کرده است.

    برچسب ها