برنجعصر خودرو

مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو خبر داد

بازگشت بیش از ۸۰ درصد خدمات آب و برق مناطق سیل‌زده به شرایط عادی

عصر بازار- مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو با اشاره به تلاش تیم‌های عملیاتی در ۵ استان حادثه‌دیده از سیلاب گفت:همه توان خود را برای بازگشت پایدار خدمات آب و برق به روستاهای آسیب‌دیده بکار گرفته ایم.

بازگشت بیش از ۸۰ درصد خدمات آب و برق مناطق سیل‌زده به شرایط عادی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر بازار» به نقل از مهر، میثم جعفرزاده با بیان اینکه در 24 ساعت ابتدایی سیل، بیش از 80 درصد خدمات آب و برق مناطق سیل‌زده به شرایط عادی بازگشته است، افزود: در سیلاب رخ داده بر اثر بارش‌های اخیر تعداد پنج استان هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و بوشهر درگیر حادثه شد.

  وی ادامه داد: در استان هرمزگان ابتدا 125 روستا بی‌برق شد که تاکنون مشکل 115 روستا برطرف شده و 10 روستا باقی مانده است. در حوزه آب شرب این استان تعداد 24 روستا دچار مشکل شد که اکنون مشکل 17 روستا برطرف شده و تلاش برای حل مشکل هفت روستای باقی مانده ادامه دارد.

  مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو اظهار کرد: در استان کرمان نیز بر اثر وقوع سیلاب تعداد 135 روستا دچار قطع برق شد، که تا این لحظه مشکل برق 100 روستا برطرف شده و تلاش گروه‌های عملیاتی تا برطرف شدن کامل این مشکل ادامه خواهد داشت.

  جعفرزاده اضافه کرد: در حوزه آب شرب استان کرمان نیز 163 روستا دچار قطعی آب شده بود که مشکل 90 روستا حل شده و 73 روستا باقی مانده است.

  وی افزود: در حوزه برق استان سیستان و بلوچستان هم 20 روستا دچار قطع برق شده بود که مشکل 11 روستا برطرف شده و تلاش برای برق‌دار شدن 9 روستا ادامه دارد. در حوزه آب این استان نیز 34 روستا دچار مشکل شد که آب شرب 18 روستا وصل شده و 16 روستا باقی مانده است.

  مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو ادامه داد: در حوزه برق استان فارس 30 روستا بر اثر بارش‌های شدید با مشکل مواجه شدند که خوشبختانه اکنون همه روستاهای این استان به حالت عادی بازگشته‌اند. در حوزه آب شرب استان فارس نیز 17 روستا دچار مشکل شده بود که با تلاش گروه‌های عملیاتی، مشکل 12 روستا برطرف شده و 5 روستا باقی مانده است.

  وی در رابطه با وضعیت آب و برق استان بوشهر گفت: حوزه برق این استان کاملاً در شرایط عادی است و تنها دو روستای این استان دارای مشکل آب است که در تلاشیم تا 24 ساعت آینده این مشکل نیز برطرف شود.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۲۳۹
    • بازار امروز ۲۳۸
    • بازار امروز ۲۳۷
    • بازار امروز ۲۳۶
    • بازار امروز ۲۳۵
    • بازار امروز ۲۳۴
    • بازار امروز ۲۳۳
    • بازار امروز ۲۳۲
    • بازار امروز ۲۲۹
    آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
    آرشیو